Wpis z mikrobloga

Ależ nasz kraj pustoszy rak... (Nie to żebym odkrył Amerykę).
Przez 6 lat prowadziłem własną JDG, płaciłem wszystkie składki, niemałe podatki.
Jak zawiesiłem DG i poszedłem na etat, to dowiedziałem się, że zgodnie z kodeksem pracy do stażu pracy nie wlicza się okres prowadzenia DG.
Ale wiecie co się zalicza?
BYCIE BEZROBOTNYM I POBIERANIE ZASIŁKU xD
To jest #!$%@? tragikomedia proszę Państwa(°°

#praca #pracbaza #januszebiznesu #prawo #kodekspracy #bezrobocie #zalesie
  • 64
@Tajlosfit: staż pracy liczy się właściwie tylko do wymiaru urlopu i do możliwości pobierania tzw. minimalnej emerytury (w sytuacji gdy uzbierane składki nie pozwolą na jej wypłacanie). Także przedsiębiorca ma prawo do emerytury, spokojnie, ale mimo wszystko jest gorzej traktowany niż pracownik wykonujący pracę na podstawie uop
jak pracujesz na etacie podczas studiów to też się nie wlicza xd


@Shatter: ale wtedy sam papier ze studiow dodaje tyle ze nie martwisz sie jakimis tam urlopami za staz pracy :P
Ale dochodzi do takiej patologii, że po skończeniu studiów i 6 latach prowadzenia DG przysługuje mi na etacie krótszy urlop niż komuś kto popracował po studiach rok czasu, a drugi przesiedział na kuroniowce na bezrobociu¯\(ツ)/¯


@MirkujeOd2009Roku:

Jeszcze lepsze jest to, ze jak 10letni staz pracy osiagniesz 31 grudnia, to w tym samym dniu dostajesz 6 dni urlopu do wykorzystania :)))

Ba! Poniewaz to bedzie twoja pierwsza praca, prawo do urlopu nabywasz
@AgentGRU: Jo, tylko .. on prowadził jednak działalność. Coś robił dla nas wszystkich. To co zacytowałeś jest o kimś kto robi stratę Państwu i pracuje - znaczy nam wszystkim robi stratę. Np górnicy, którym trzeba dopłacać - bo ich praca jest #!$%@? warta. A OP tylko sobie uprzykrzył życie. My w sumie na jego stracie zyskaliśmy.
@Tajlosfit: Pewnie chodzi o jakieś bonusy jak np: jubilat za 15 lat pracy, sam tak miałem bo zrobiłem porzucenie pracy i 8 lat w innym zakładzie się nie wlicza do tego. Ale składki do "emerytury jak najbardziej się liczą i lata pracy" Widać, jakie grono osób tu siedzi po 1,5k plusów.
@Shatter:

ale ty jakiś przytrzymany jesteś? Skoro "dają" za wykształcenie, to dlaczego "nie dają" za równolegle trwające zatrudnienie?


Bo jakby "dawali" za wszystko, to po skończeniu liceum i studiów już miałbyś ponad 10 letni staż pracy xD