Wpis z mikrobloga

@Kolarzino: Wyjaśnij mi proszę pojęcie "czas blokowania". Jakiego #!$%@? blokowania? Jeżeli auto wjeżdża na lewy pas praktycznie pod koła auta do niego dojeżdżającego, to to jest wymuszenie pierwszeństwa. Ale jesli auto jedzie lewym pasem wyprzedzając np. tira z prędkością 120 km/h, a do niego dojeżdża inne z prędkością 140 to NORMALNY CZŁOWIEK Z RIGCZEM zwolni i poczeka na koniec manewru. A kmiot się będzie ciskał, bo on jedzie kurła i won
@SzubiDubiDu: z całym szacunkiem ale różnica prędkości między tirami to nie jest 10 km/h tylko dużo mniej. Z doświadczenia wiem że czas wyprzedzania toriow to czasami 5 albo 10 minut. Nie pamiętam z drugiej strony żeby osobówka tak długo wyprzedzała. Poza tym są przepisy i jeśli przekraczasz dopuszczalną prędkość to łamiesz prawo i dopuszczasz się wykroczenia co jest karalne.
@SzubiDubiDu: Zacytuję treść tamtego posta:

Jak jedziecie na prawym pasie 120km/h i zbliżacie się do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zbliżający się samochód to macie dwie rzeczy do wyboru:

Skoro #!$%@? jest w oddali to jakie wymuszenie, blokowanie czy #!$%@? się przed maskę kiedy zacznę wyprzedzać TIRa?
Skoro #!$%@? jest w oddali to co on #!$%@? robi na lewym pasie?

Jeśli jest w oddali to jak najbardziej mam prawo
@ZygmnuntIgthorn kłóciłbym się biorąc pod uwagę że w sporej części krajów masz nawet niższe prędkości zalecane na deszcz (Francja 110) czy zimowe jak w Szwecji i Finlandii gdzie schodzisz bodajże do 100 na autostradzie.

Do tego zalecana prędkość maksymalna w Niemczech to jednak 130 km a nie no limit. My jesteśmy wyżej niż reszta nie niżej.
@Smol_PP: @SzubiDubiDu: Już nie ma nadziei na debilizm wykopowych kierowców. Wczoraj we wpisie o wyprzedzaniu na autostradzie dwa najwyżej plusowane komentarze wprost proponowały wymuszenie pierwszeństwa.

Ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego - do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku.


Tyle w temacie, jeżeli jest ktoś na lewym pasie a Ty
@SzubiDubiDu: w pierwszym, wariancie niebieski jedzie nieprzepisowo. W drugim wszyscy jadą przepisowo, a wyprzedzanie przy różnicy 2km/h jest absurdalne. Czego #!$%@? nie rozumiesz człowieku? Kto ci dał prawo jazdy? W chipsach znalazłeś?
kłóciłbym się biorąc pod uwagę że w sporej części krajów masz nawet niższe prędkości zalecane na deszcz (Francja 110) czy zimowe jak w Szwecji i Finlandii gdzie schodzisz bodajże do 100 na autostradzie.


@Darth_Gohan: Ale z czym byś się kłócił? Przecież pisałem tylko że

1. Nieprawdą jest, że w całej Europie poza Niemcami obowiązuje 120 (a prawdopodobnie nie jest to nawet większość).
2. W związku z tym mocno wątpliwe jest, że