Wpis z mikrobloga

Dawno nie pisałem to napiszę dlaczego warto mieć AC. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stłuczka przy prędkości 15-20kmh na skrzyżowaniu. Pojazd przed (też Passat B8, ale w sedanie) hamował awaryjnie przed rowerzystą który wjechał na pasy. Chwila zamyślenia i kolizja. Na szczęście poszkodowany w porządku, spisane oświadczenie, wezwana laweta, auto zastępcze (Hyundai i30). We wtorek przyszedł kosztorys za uszkodzenia ze zdjęcia. Czekam na propozycje ile wyniesie naprawa i wstawiam rozwiązanie ( ͡ ͜ʖ ͡)

EDIT: Passat B8 z 2015 roku.

#ubezpieczenia #motoryzacja #motoleasing
OptiFinance - Dawno nie pisałem to napiszę dlaczego warto mieć AC. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stłucz...

źródło: comment_16276276302HUawaz5weO8nnmUzhLZpb.jpg

Pobierz
  • 129
@mietafix: wydaje mi się, że w takiej sytuacji też powinien w ostatniej chwili hamować (przecież o to chodzi, żeby uniknąć kolizji jak np. zasłabniesz) - teoretycznie auto nie powinno nigdy wjechać w żadną przeszkodę i wg mnie nawet przy 5kmh powinien się zatrzymać awaryjnie (np. parkujesz i podjeżdżasz do ściany albo dziecko wbiega ci na droge osiedlową). Analiza prędkości, toru jazdy etc. powinna tylko determinować jak wcześnie auto interweniuje.
@OptiFinance: wycena za naprawę to kwota większa niż bym uzyskał za sprzedaż mojego auta ( ͡ ͜ʖ ͡)
poszkodowany się burzył? leciały #!$%@? itp? czy na chłodno do tego podszedł?

@theacm30: dokładnie tak jak mówisz. moje auto jest obecnie warte między 10 - 15k (dawno już nie szacowałem). nie opłacałoby mi się kupować na niego AC. co innego na auto dużo droższe, szczególnie nowe
@OptiFinance: używana lampa ~1k nowa pewnie koło 5, zderzak używka 400, maska 1k, błotnik 300, chrom 250, plastik halegonu 100, grill 200, kalibracja radaru 500 w aso 1580, nadkole 200. Mogłem się gdzieś pomylić bo zamawiałem to jakieś dwa miesiące temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec strzelam ze wycena na koło 30k