Wpis z mikrobloga

Dawno nie pisałem to napiszę dlaczego warto mieć AC. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stłuczka przy prędkości 15-20kmh na skrzyżowaniu. Pojazd przed (też Passat B8, ale w sedanie) hamował awaryjnie przed rowerzystą który wjechał na pasy. Chwila zamyślenia i kolizja. Na szczęście poszkodowany w porządku, spisane oświadczenie, wezwana laweta, auto zastępcze (Hyundai i30). We wtorek przyszedł kosztorys za uszkodzenia ze zdjęcia. Czekam na propozycje ile wyniesie naprawa i wstawiam rozwiązanie ( ͡ ͜ʖ ͡)

EDIT: Passat B8 z 2015 roku.

#ubezpieczenia #motoryzacja #motoleasing
OptiFinance - Dawno nie pisałem to napiszę dlaczego warto mieć AC. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stłucz...

źródło: comment_16276276302HUawaz5weO8nnmUzhLZpb.jpg

Pobierz
  • 129
@OptiFinance jako ciekawostkę dodam że do bmw serii 7 lci laser led jedna lampa to koszt ok 22 000 za 1 sztuk więc te ceny są jak najbardziej ok dla vw a teraz często takie zarysowanie w aucie klasy premium gdzie jest full elektroniki pod zderzakiem itp i mamy kosztorys na 100k za lekkie obtarcie.
@Mave: Polisa za pakiet z ASS 1250 km UE + no limit PL, bez udziałów, amortyzacji części, ASO, brak redukcji sumy ubezpieczenia, to ok. 3500-4000 PLN na rok. Chyba warto mimo wszystko, niż zabulić na częściach zamiennych, chociaż wątpie abyś znalazł zamiennik reflektora, więc już sam reflektor przewyższa roczną składkę. A gdzie pozostałe części, malowanie, robocizna? + fakt że przy sprzedaży pokazujesz pełną dokumentacje naprawy, że jest ze sztuką na ori
@N331 @Zarzutkkake : byłem kierowcą i też się nad tym zastanawiam. Auto oczywiście posiada Front Assist (standard w Passacie). Jedyne co mi przychodzi do głowy czemu auto nie zahamowało (a prędkość była minimalna rzędu 20kmh) - auta były ustawione do siebie pod dużym kątem w trakcie skrętu w prawo (mój jak widac skrajny prawy róg, drugi samochód lewy tył)... Na pewno będę pytał w serwisie czemu system nie zadziałał
@Mave: ASO nie tylko zawyża ceny ale przede wszystkim wymienia wszystko co się da całymi "dużymi" elementami. U mnie kiedyś w toyocie przy stłuczce ugiął się zderzak - przy reflektorach LED poszły od tego ugięcia jakieś plastikowe mocowania. Same reflektory i ogólnie wszystkie światła w obu lampach nadal działały idealnie, w oczekiwaniu na części jeździłem prawie miesiąc i cały 1 raz auto zasygnalizowało że jest jakiś błąd i nie może wypoziomować
@Broniu: Dałem przedział cenowy ile by wyszło bez zniżki agencyjnej. I nie jest to żadna kosmiczna cena. SU tego passata to 80k, więc składka 3,5-4k z FULL pakiecie z uwzględnieniem leasingu i biorąc pod uwagę VAGa jest jak najbardziej adekwatna i rynkowa. 4,3% za pakiet na używkę to bardzo przystępna składka na taką wartość pojazdu (liczę 3500 na 80k). Ofc. da się taniej jak ma się perfekt historie, ale mówię o
Możesz rozwinąć myśl?


@OptiFinance: Myśl jest taka, że tak niebotyczne koszty naprawy mogą istnieć tylko przy rozbudowanym systemie ubezpieczeń przymusowych i nie. Producenci z tego korzystają co jest normalne. W innym wypadku coś takiego nie miałoby miejsca.
@OptiFinance: To jeszcze nic.. znajomy ma nowa Skodę octavię na pełnym wypasie ze światłami led coś tam i twierdził, ze w przypadku uderzenia w przód nawet przy parkowaniu, które spowodowałoby np pęknięcie reflektorów może być nawet szkoda całkowita
znajomy ma nowa Skodę octavię na pełnym wypasie ze światłami led coś tam i twierdził, ze w przypadku uderzenia w przód nawet przy parkowaniu, które spowodowałoby np pęknięcie reflektorów może być nawet szkoda całkowita


@van_der_bike:
poniosło znajomego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Brak AC to głupota. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.


@Kleki_Petra:
nie ma o czym dyskutować o AC przy starym wozie, masz
@PanKracy582: Wcale nie poniosło ( ͡º ͜ʖ͡º) Wystarczyłoby uderzenie centralne, gdzie doszłyby symetryczne elementy + powiedzmy chłodnica i na aucie jest całka. Nawet silnik nie musiałby być uszkodzony. Z resztą miałem klienta (jak czyta to pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), który w zimie nie wyhamował Hondą. Efekty były podobne do zdjęcia. Naprawa 50k. Gdyby strzeliły poduszki (a do tego wiele nie
OptiFinance - @PanKracy582: Wcale nie poniosło ( ͡º ͜ʖ͡º) Wystarczyłoby uderzenie cen...

źródło: comment_1627638775b111zdzlYAiTb34lil5Fdj.jpg

Pobierz
Wcale nie poniosło ( ͡º ͜ʖ͡º


@OptiFinance:
w sensie, pęknięte dwa reflektory i całka? heh
wstawiałeś od Toyki takie drogie- 5430 sztuka
mówisz, że szkoda za ~11k pln to już przekracza 70% wartości auta i byłaby całka?