Wpis z mikrobloga

Dawno nie pisałem to napiszę dlaczego warto mieć AC. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stłuczka przy prędkości 15-20kmh na skrzyżowaniu. Pojazd przed (też Passat B8, ale w sedanie) hamował awaryjnie przed rowerzystą który wjechał na pasy. Chwila zamyślenia i kolizja. Na szczęście poszkodowany w porządku, spisane oświadczenie, wezwana laweta, auto zastępcze (Hyundai i30). We wtorek przyszedł kosztorys za uszkodzenia ze zdjęcia. Czekam na propozycje ile wyniesie naprawa i wstawiam rozwiązanie ( ͡ ͜ʖ ͡)

EDIT: Passat B8 z 2015 roku.

#ubezpieczenia #motoryzacja #motoleasing
OptiFinance - Dawno nie pisałem to napiszę dlaczego warto mieć AC. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stłucz...

źródło: comment_16276276302HUawaz5weO8nnmUzhLZpb.jpg

Pobierz
  • 129
@OptiFinance:
Mam pytanie. Jak mówimy o takiej skodzie z lekami, co się dzieje jak ASO/ubezpieczyciel stwierdzi szkodę całkowitą? Co się dzieje dalej. Mógł byś jakoś prosto wyjaśnić procedurę albo zdarzenia dla właściciela auta po szkodzie całkowitej?
Pozdrawiam serdecznie :)
@geenel no właśnie tak ma działać. Jak będzie maska różnica to parkujesz, albo utrzymujesz się w ruchu i masz pod kontrolą, a jak duża to jedziesz na czołówkę albo nie zauważyłeś tego co się stało przed Tobą.
Wyobraź sobie sytuację że samochód przed Tobą zmienia pod i jedzie te 15 km wolnej niż Twoje 140km/h. Chciałbyś żeby samochód zaczął Co awaryjnie hamować mając BMW na plecach?
@OptiFinance: ja mam auto o rynkowej wartości ok. 20.000 zł (Megane 3 z 2009 r.). Spróbuj mnie przekonać do wykupienia oprócz OC (jakieś 700 zł/rok) także AC. Ja rozumiem, że jak ktoś kupi auto za 50-80 tysięcy to chucha i dmucha żeby mu się odprysk na lakierze nie pojawił. Ale jest też inna klientela, jak ja, dla której AC to niepotrzebny wydatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zgnity_Ziemniak przy szkodzie całkowitej masz dwie opcje (zaraz po tym jak ubezpieczyciel wyceni wrak). Pierwsza - ubezpieczyciel sprzedaje wrak pojazdu (pomaga Ci w tym wystawiając go na system aukcyjny ubezpieczycieli), po sprzedaży dostajesz kwotę wyceny wartości pojazdu na dzień szkody (chyba że masz ubezpieczenie na stałą wartość pojazdu, to dostajesz tyle na ile ubezpieczyłes). Opcja druga - zostawiasz sobie wrak, a ubezpieczyciel oddaje Ci kwotę ubezpieczenia pomniejszona o wartość wraku.
@OptiFinance: Ja w Skodzie Rapid miałem lekko wgniecioną maskę i zderzak, bo uderzyłem przy prędkości 5-10 km/h w tiguana z hakiem i wycena 21k w ASO z AC ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)