Wpis z mikrobloga

Wykopki żyją w bańce, w której są niesamowite zarobki, a tylko idiota ma mniej niż 10tys. Prawda jest taka, że 10tys zarabia niewielki % społeczeństwa. A osoby z 20tys+ to już top. Reszta ma to zarobki 2(minimalna)-7tys(korpo z doswiadczeniem) i tyle. To nie Reddit. Tam ludzie mają kasę i klasę a tu tylko posty nie poparte żadnymi dowodami. Potem na rozmowach kwalifikacyjnych ludzie startują z „ja chce 5tys na początek”.
#niepopularnaopinia
  • 129
@bumbp Moze i momentami przesadzają ale prawda jest taka że w IT to 10k nie jest niczym nadzwyczajnym i są to raczej standardowe zarobki, a biorąc pod uwagę że to wykop i na początku podobno ten portal był wylęgarnia osób mocno z programowaniem związanych to nie rozumiem czemu was to dziwi i takie posty brzmią trochę jak ból dupy.
@Monke: masz bardzo dużo racji. Kilka lat temu zrobiłem ten błąd że odpowiedziałem szczerze na pytania wujka Janusza ile zarabiam, miałem wtedy chyba 6 czy 7k na rękę, jednocześnie nie uwierzył i i twierdził że to przez jakieś znajomości xD
W tej chwili mam 12k na rękę i zupełnie nie wdaje się w dyskusje o zarobkach z osobami spoza swojej branży, bo nie ma to sensu.
Ale dziwnie się czyta komentarze
@sasik520: Bo średnia płaca w Polsce jest zaniżona, nie obejmuje ludzi na JDG, a na jdg pracuje większość osób zarabiających >10k netto, nie obejmuje chociażby sektora finansowego, a w takiej budowlance powszechne jest wypłacanie pod stołem, wszyscy ludzie których znam pracujący w wykończeniówce czy jako inny fachowiec na budowie, zarabiają >7k i to do łapy, ale strzelam że na umowie mają minimalną, walą fuchy bez faktury itp. Zresztą w warszawie byle
jest tez sporo osób nic nie robiących ze swoim życiem, nie mających konkretnych umiejętności i dlatego często jest biadolenie o suficie w postaci 4k :p


@DeoLawson: Różne są sytuacje życiowe i nie każdy może sobie wyjechać do prosperującego miasta w poszukiwaniu kariery, spędzać dziennie pół dnia na naukę programowania itd. Twierdzenie, że to wina ludzi bo "nic ze sobą nie robią" to straszne spłycenie problemu.
@Robuz: Nie mam pretensji, to normalna kolej rzeczy, są ludzie którzy cenią sobie niższe zarobki i zamieszkanie w konkretnym miejscu, spokój, balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym itd. Ale zarówno w pracy fizycznej jak i umysłowej są dziś w Polsce bardzo duże możliwości, największe w historii, jeśli ktoś z nich nie korzysta to nie powinien w takim wypadku narzekać. Mam ok. 25 lat mieszkam w województwie mazowieckim, wychowywałem się na wsi
Co wiecej - wiekszosc ludzi zarabia 2-3 tysiace netto a majac 7 netto lub wiecej jest sie w kilku procentach tylko. Sa statystyki latwo znajdowalne, ale nie chce mi sie szukac teraz.

Ale na wykopie licealisci zarabiaja 15 tysiecy netto :)


@wcaleniepchamsiewmultikonto: Oficjalne dane są gówno warte, na budowie dużo idzie pod stołem. W transporcie też... Jak ktoś dobrze kombinuje, to będzie miał kasy jak lodu
@bumbp: Tu nie chodzi o to kto ile zarabia, tylko o to co powinno być normalne i jak jest w rzeczywistości. Człowieka powinno być stać na dach nad głową, zdrowe jedzenie, sport, hobby normalne ubrania i jeszcze żeby zapewnić to dzieciom. Ja zarabiam 12K na łapę i uwierz, to nie są pieniądze za które mogę sobie to zapewnić. Mam ponad 30 lat i większość życia mieszkałem w wynajmowanych klitach wybudowanych za