Wpis z mikrobloga

Mirki, umarł mi ojciec.
Był spisany testament i wszystko na mnie. Mam dwójkę rodzeństwa i mama żyje.
Czy muszę jakoś sądownie dochodzić po śmierci mamy? Sprawa wyglada tak, ze chcielibyśmy przepisać mieszkanie na mnie żebym ja był właścicielem i spokój. Jak to ma wyglądać?
#notariusz #prawo #zycie #mieszkanie
  • 13
  • Odpowiedz
@JesMan: a to zależy jak mieszkanie wchodziło w skład majątku wspólnego. Jeśli było we współwłasności małżeńskiej, to na ten moment tylko pół odziedziczyłeś. Resztę jak załatwicie to jak się dogadasz z rodzeństwem i matką. Bo może to być np. testamentem, może darowizną, może dożywociem. Ryzykujesz zachowek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: Mama z ojcem przepisali razem wszystko. A mama chce przepisać teraz mieszkanie jako ze ja właścicielem będę. Żeby w razie jej śmierci nie było dochodzenia na drodze sądowej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: Pamiętaj że bracia i chyba mama też ma prawa do zachowku więc jak się uora będziesz musiał sprzedać mieszkanie żeby ich spłacić.
  • Odpowiedz
  • 0
@DarkZizi: to po ch… było pisanie testamentu ze nieruchomość po śmierci przysługuje mi? Po to żeby i tak musieli się zrzekać inni? Bez sensu
Mama po śmierci ojca chce zwyczajnie teraz przepisać mieszkanie na mnie. Żeby potem już nie było żadnych problemów i testamentów jak jestem i tak właścicielem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: No niestety takie mamy #!$%@? prawo w tym kartonie. Przerabiałem ta sytuację parę lat temu jak babcia umarła i moja mama też wszystko miala zapisane w testamencie przez notariusza. Ale #!$%@? bracia nie mogli przeboleć tej sytuacji i podali moja mamę do sądu o zachowek i musieliśmy sprzedać mieszkanie. Jak masz normalną rodzinę to będzie ok ale jak się odpalą to będziesz musiał sprzedać mieszkanie żeby ich spłacić wszystkich
  • Odpowiedz
  • 0
@DarkZizi: #!$%@?, to będę musiał jeździć i prosić się o zrzekanie się? Co za #!$%@? kraj z dykty. To po #!$%@? wydane pieniądze na testament i notariusza. Jak takie gowna wychodzą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: Wiem, cyrk ale życzę ci aby wszystko poszło bez problemów bo jak będą chcieli pieniądze to zaczniecie cyrk i wtedy poznasz prawdziwe oblicze swojej rodziny. Mam nadzieję i trztmsm kciuki że tak nie będzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: zrób z mamą umowę o dożywocie wyłączysz tym samym roszczenie o zachowek po mamie, jakkolwiek rodzeństwu i mamie przysługuje roszczenie o zachowek po Twoim tacie. Minus przy dożywociu to 2%pcc od wartości udziału. Robiąc darowiznę roszczenie o zachowek pozostaje w mocy.
  • Odpowiedz