Wpis z mikrobloga

@MyOwnWorstEnemy: a ja bym obejrzał coś jak Polaki przyjeżdżają w 45/46/47 do Wrocławia, jak wyglądało zdobywanie mieszkań, domów, jak się komuchy dorabiały willi w prestiżowych ówcześnie osiedlach albo jak udawało im się zdobyć i ewentualnie zachować całą nieruchomość pozostawioną przez niemieckich lekarzy i prawników, którzy uciekali przed ruską swołoczą.

Choć obstawiam że taki film lub serial już powstał, choć się nie natknąłem, ale w dobie netfliksa i współczesnych standardów, mógłby być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mayek: były całe jak najbardziej, weźmy taki grabiszynek gdzie sporo domków jest poniemieckich, na niektórych nawet widać jakieś freski. W Legnicy mieszkałem też w dzielnicy, która była pełna poleniemieckich bliźniaków. Kto wpadł pierwszy ten lepszy dzikie to były czasy.
była tam chociaż jedna taka? Myślałem że wszystko rozdupcone


@mayek: pełno tego, Wielka Wyspa w całości, krzyki, spora część nosi jeszcze ślady pocisków, ale ogólnie nietrudno znaleźć niemieckie wille zachowane w całości

@kayleigh1507: mało to ma współnego z realiami dużego miasta i tego co napisałem

@topola_osika: spróbuję obczaić
ja bym obejrzał coś jak Polaki przyjeżdżają w 45/46/47 do Wrocławia, jak wyglądało zdobywanie mieszkań, domów, jak się komuchy dorabiały willi w prestiżowych ówcześnie osiedlach albo jak udawało im się zdobyć i ewentualnie zachować całą nieruchomość pozostawioną przez niemieckich lekarzy i prawników, którzy uciekali przed ruską swołoczą.


@papaj_21_37: Polecam książkę 7 pigułek lucyfera, może troszkę inny temat, ale też lata zaraz po wojnie, jak wyglądały 'Ziemie Odzyskane'. Z przymrużeniem oka, ale
@papaj_21_37: Wchodzili do pustych mieszkań i mieszkali. Tak przynajmniej było na wioskach, sąsiadka opowiadała, w domach często były wszystkie sprzęty.

A spróbuj sobie wyobrazić polską szlachtę w stanach zjednoczonych na dzikim zachodzie. Jak np dogadywali się z Indianami za pomocą wódki i wina ( ͡º ͜ʖ͡º)
@papaj_21_37: No właśnie nie wiem czy w ogóle tam była. Ale w tych czasach Polacy wszędzie emigrowali, więc dlaczego nie tam. I właśnie wymyśliłem sobie taki potop ale w scenerii dzikiego zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-