Wpis z mikrobloga

Od niedawna wożę się autem z tempomatem. Jest to urządzenie kompletnie nieprzydatne w Polsce XD. Nie da się jechać z tempomatem w tym kraju xD

Jedziesz za typem, ustawiasz na równo 90. Gość przed tobą zaczyna jechać 85, 80, 90, 100, znowu 85. No #!$%@? idzie dostać, redukujesz prędkosć wajchą, zaczynasz trzymać dystans bo typ ma zespół niespokojnych nóg i skacze po pedale gazu. Teraz przed ciebie #!$%@?ło się 2 kolesi bo ich zdaniem za duży trzymasz dystans xD Oczywiście każdy z adhd i też nie wie czy przyśpiesza czy hamuje.

Jedziesz autostradą, tempomat zapięty na 130. Wbija się przed ciebie typ bo jedzie 95 i koniecznie musi wyprzedzić ciężarówkę jadącą 90. "Nie poczekam, wyprzedzić muszę bo się uduszę". Więc wyłączasz tempomat. Jedziesz za nimi. Za tobą już kolumna tych którzy jadą szybciej. W końcu typ kończy manewr, wracają na prawy pas. Odpalasz tempomat znowu na 130. Oczywiście ten co jeszcze chwilę temu jechał 95-100 jedzie już 120 i ani ich wyprzedzić na spokojnie ani zjechać za nich a służbową skodę masz już w bagażniku. W końcu dajesz do pieca aby sprawnie wyprzedzić i nie blokować lewego. Wracasz na prawy. Cyk tempomat 130. O kolejna ciężarówka na horyzoncie xD

#polskiedrogi #motoryzacja
SzubiDubiDu - Od niedawna wożę się autem z tempomatem. Jest to urządzenie kompletnie ...

źródło: comment_1625468485raYAvF57TRIsEnBIQ7ENaK.jpg

Pobierz
  • 232
@SzubiDubiDu: kurde, od 5 lat jeżdżę na tempomacie praktycznie codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) na krajówce zostawiam sobie 80-100m odstępu od auta przed sobą i ustawiam tempomat na zbliżoną do niego prędkość. Na autostradzie - ustawiam na 140 i jak ewentualnie chcę szybko wyprzedzić, żeby nie zajmować lewego zbyt długo to na chwilę depnę, a potem wracam do ustawionej prędkości, kompletnie nie widzę tych problemów, o których
@SzubiDubiDu: Też to zauważyłem dawno temu, choć wtedy miałem auto bez tempomatu. Jako w miarę świeżo upieczony kierowca, jechałem na limitach i wkurzało mnie, że mimo idealnej nowe drogi ekspresowej ludzie (teraz wiem że to są łamagi za kierownicą) nie potrafią jechać równo i na limicie. Raz jechałem blabla z gościem, który dojeżdżał z radomia do wawy golfem 4 tdi i pokazywał mi że jadąc nonstop 90km/h spala mu 3.9 litra.
@cwlmod proszę nie rób tego, wiem że 170 to ogień na tłokach ale da się jechać szybciej i komfortowo w Polsce.
Przykładowo trasa Szczecin- Wrocław spokojnie całość otwierasz przy Szczecinie 200 i dojeżdżasz do samego Wrocka takim tempem.

A te wszystkie a2 czy a4 to #!$%@?ć i te bramki na których stoisz w kolejne ( ͡° ʖ̯ ͡°)