Wpis z mikrobloga

Zawsze szanowałem zdanie anonów z internetu więc i teraz się o nie zapytam ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mirki, w poniedziałek dostaję wyniki z matury i fajnie by było się jakoś rozwijać żeby nie skończyć robiąc czterdzieści lat w #januszex

No i myślę nad tymi studiami. W komentarzach poniżej zamieszczam kierunki nad którymi się zastanawiam. Jeśli byliście na nich, znacie kogoś kto był lub po prostu polecacie dany kierunek to dajcie plusa i napiszcie w komentarzu jakieś szczegóły. Albo może jakieś inne ciekawe kierunki zaproponujecie (być może nawet takie o których nie słyszałem ( ʖ̯)) Przy propozycjach warunki są tylko dwa: niestacjonarne i z racji, że jestem z Małopolski to uniwerki raczej gdzieś na południu.

Albo po prostu napiszcie o swoich doświadczeniach zawodowo-studyjnych ¯_(ツ)_/¯ Lubię mieć szeroką perspektywę na pewne rzeczy.

Z góry dzięki za info ()

#studia #studbaza #matura #matura2021 #praca #pracbaza #politechnika #programowanie #programista15k #inzynieria
  • 39
@mrgcypher Może programowanie nie ale zanim mnie dopadła i zgnoiła szkoła średnia to dość mocno interesowałem się hardwarem. Wiesz: procesory, karty graficzne i inne tego typu mniej lub bardziej gamingowe sprawy. I powoli zaczynam przypominać sobie jak to kiedyś było i kim byłem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Allan_Karlsson wiesz to "zainteresowanie hardwarem" nie zaprowadzi Cię w Polsce nigdzie jak do pracy jako sprzedawca hardware, więź pod uwagę realia w jakich żyjemy oraz swoje predyspozycje, zrób sobie jakieś testy osobowości itp.

zastanów się co byś chciał robić - pytanie jest trudne, ale to między innymi "ile chcesz pracować", "w jakich godzinach chcesz pracować", "czy chcesz mieć kontakt z ludźmi" - stereotypy to zazwyczaj prawda, lekarz pracuje grubo ponad 160h miesięcznie
@tlaziuk Mi by pasowała właśnie jakaś praca 8-16 czy tam 9-17 żebym wieczory miał wolne na hobby czy spotkanie się ze znajomymi. No i weekendy też fajnie jakby choć trochę były wolne. A co do tych testów to sam nie wiem czy ani jakie miałbym robić...
@Allan_Karlsson: jest bardzo duża szansa, że po roku rzucisz wybrany kierunek i zmienisz na zupełnie inny. Ba, nawet po semestrze. Jeśli chodzi o znajomych po podobnych kierunkach (w innych miastach niż Kraków) to:

Informatyka i ekonometria na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Ja jestem po infie na polibudzie, wszyscy znajomi nie mieli żadnych problemów z pracą już w trakcie studiów. Od lat w zawodzie, nikt nie narzeka. Praca raczej
@Allan_Karlsson: Studia niestacjonarne i praca to brak wolnych weekendów i robienie projektów na zajęcia po pracy. Jak chcesz robić magisterkę to przez 6 lat wolne weekendy będziesz mieć tylko w wakacje. Ale ciężka praca się opłaca $$$
@nowa_zielonka Nah, na razie zrobić te inżynierię żeby móc lepszych prac szukać. Jak już będzie inżynier i hajs z nim związany to będę myślał co dalej: czy magister czy MBA czy coś innego. I raczej kolejne stopnie za granicą.
@Allan_Karlsson: Patrząc po rówieśnikach (6 lat po studiach) wyszedłem najlepiej dzięki informatyce i programowaniu. Matma na studiach owszem była trudna, ale trzeba było włożyć w naukę o wiele mniej pracy niż np. w studiowanie prawa. Sytuacja na rynku pracy jest świetna.