Wpis z mikrobloga

Zawsze szanowałem zdanie anonów z internetu więc i teraz się o nie zapytam ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mirki, w poniedziałek dostaję wyniki z matury i fajnie by było się jakoś rozwijać żeby nie skończyć robiąc czterdzieści lat w #januszex

No i myślę nad tymi studiami. W komentarzach poniżej zamieszczam kierunki nad którymi się zastanawiam. Jeśli byliście na nich, znacie kogoś kto był lub po prostu polecacie dany kierunek to dajcie plusa i napiszcie w komentarzu jakieś szczegóły. Albo może jakieś inne ciekawe kierunki zaproponujecie (być może nawet takie o których nie słyszałem ( ʖ̯)) Przy propozycjach warunki są tylko dwa: niestacjonarne i z racji, że jestem z Małopolski to uniwerki raczej gdzieś na południu.

Albo po prostu napiszcie o swoich doświadczeniach zawodowo-studyjnych ¯_(ツ)_/¯ Lubię mieć szeroką perspektywę na pewne rzeczy.

Z góry dzięki za info ()

#studia #studbaza #matura #matura2021 #praca #pracbaza #politechnika #programowanie #programista15k #inzynieria
  • 39
@Solidly @Allan_Karlsson Ja jestem po Inżynierii Produkcji i wypraszam sobie XDDD

A tak serio, mimo magistra inżyniera nie wybrałbym się na to ponownie, ale to z tego powodu, że zacząłem się interesować czymś innym poważniej.

Znajomi ze studiów którzy chcą się rozwijać dalej w tym kierunku raczej nie narzekają, pracują jako inżynierzy produktu, jakości, czy inny #!$%@?.

Sam zrobiłem specjalizację z logistyki przemysłowej no i siedzę sobie teraz w korpo w logistyce/planowaniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Allan_Karlsson: zostaw temat na rok albo dwa, idź do pracy, sprawdź czego NIE CHCESZ w życiu robić. Poszukaj pracy w sklepie, może okaże się, że jesteś zajebistym sprzedawcą, a może że nienawidzisz ludzi i nie chcesz pracować z klientami? Mi dojście do tego, co chcę robić zajęło dobrych kilka lat już po studiach.
@Allan_Karlsson: nie idź na nic związanego z produkcją czy inną mechaniką. Poza Śląskiem masz same januszexy. Idź na infę bądź coś z nią związanego jak matematyka, finanse, metody ilościowe, etc i uderzaj jak najszybciej na staż do zagraniczego korpo w trakcie studiów - w odróżnieniu od polskich firm traktują cie od razu jak pracownika i płacą bardzo dobrze
@Allan_Karlsson: @mkarweta dobrze Ci napisał.

Źle podchodzisz do tego przez założenie, że wybranie najlepszych studiów daje najlepsze perspektywy. Tylko skąd wiesz, czy masz do roboty do kórej przygotowują te studia, predyspozycje, talent i będziesz tę robotę lubić? Przecież pełno dookoła przykładów ludzi, którzy robią co innego niż studiowali, bo nie lubią tej roboty (nawet jak kierunek perspektywiczny); albo gorzej robią to co studiowali ale słabo, przez co zarobki dobre nie są.
@Allan_Karlsson: no i widzisz, super doświadczenie - wiesz, czego nie chcesz. Próbuj dalej, idź do sklepu czy zostań kelnerem, to daje jakiś obraz świata, pracy w różnych środowiskach.

Mam znajomego, który mówił, że nienawidził swojej pracy w McDonald's, ale nauczyła go ona bardzo, bardzo dużo.

Z czasem zobaczysz, czego chcesz, a czego nie chcesz, dopiero do tego dostosuj studia albo kursy - czasem kilkumiesięczny kurs jest bardziej wartościowy niż pięć lat
@Allan_Karlsson: Politechnika Śląska

Popieram to, co inni Ci piszą. Poczekaj i idź do jakiejś pracy jak nie wiesz na co iść. Coś zarobisz albo gówno zarobisz, ale może Ci się zmienić kompletnie mindset i podejście do życia/pieniędzy później. Sam poszedłem na studia od razu po maturze i do dziś się zastanawiam jak ja trafiłem na Inżynierię Produkcji xD chciałem iść po prostu na coś, co mogłoby załatwić mi spoko pracę w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Allan_Karlsson: przede wszystkim miej angielski na poziomie B2/C1 żeby w razie potrzeby #!$%@?ć z tego antyludzkiego państwa. Dodatkowo nie polecam pracować podczas studiów jeżeli nie musisz, jeszcze się w życiu napracujesz. Ewentualnie jakiś staż na ostatnim roku/dwóch jak masz dużo wolnego czasu, będzie łatwiej wejść na rynek pracy.
@Allan_Karlsson: Zarządzanie Inżynierią Produkcji ze specjalizacją Logistyka Przemysłowa. Najwięcej ze studiów zapamiętałem jednak o Inżynierii Jakości.

Czasami bywało ciężko, ale wszystko było do ogarnięcia jeśli tylko komuś zależało. Jednym z gorszych przedmiotów była dla mnie fizyka, statystyka i ekonometria. Chociaż byli i tacy, co nie zdali np. ochrony środowiska ¯\_(ツ)_/¯

Czy polecam? Zależy czy Cię to, co chcesz studiować interesuje. Mimo, że zrobiłem magistra inżyniera 1.5 roku temu, to już niewiele