Wpis z mikrobloga

Zawsze szanowałem zdanie anonów z internetu więc i teraz się o nie zapytam ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mirki, w poniedziałek dostaję wyniki z matury i fajnie by było się jakoś rozwijać żeby nie skończyć robiąc czterdzieści lat w #januszex

No i myślę nad tymi studiami. W komentarzach poniżej zamieszczam kierunki nad którymi się zastanawiam. Jeśli byliście na nich, znacie kogoś kto był lub po prostu polecacie dany kierunek to dajcie plusa i napiszcie w komentarzu jakieś szczegóły. Albo może jakieś inne ciekawe kierunki zaproponujecie (być może nawet takie o których nie słyszałem ( ʖ̯)) Przy propozycjach warunki są tylko dwa: niestacjonarne i z racji, że jestem z Małopolski to uniwerki raczej gdzieś na południu.

Albo po prostu napiszcie o swoich doświadczeniach zawodowo-studyjnych ¯_(ツ)_/¯ Lubię mieć szeroką perspektywę na pewne rzeczy.

Z góry dzięki za info ()

#studia #studbaza #matura #matura2021 #praca #pracbaza #politechnika #programowanie #programista15k #inzynieria
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Allan_Karlsson: jeśli się zastanawiasz to zakładam, że programowanie to nie Twoja pasja jeśli mam racje to sobie podaruj bo szybko się wypalisz to bardzo ciężki kawałek chleba jak chcesz coś więcej niż 8h w corpo
  • Odpowiedz
  • 1
@mrgcypher Może programowanie nie ale zanim mnie dopadła i zgnoiła szkoła średnia to dość mocno interesowałem się hardwarem. Wiesz: procesory, karty graficzne i inne tego typu mniej lub bardziej gamingowe sprawy. I powoli zaczynam przypominać sobie jak to kiedyś było i kim byłem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Allan_Karlsson wiesz to "zainteresowanie hardwarem" nie zaprowadzi Cię w Polsce nigdzie jak do pracy jako sprzedawca hardware, więź pod uwagę realia w jakich żyjemy oraz swoje predyspozycje, zrób sobie jakieś testy osobowości itp.

zastanów się co byś chciał robić - pytanie jest trudne, ale to między innymi "ile chcesz pracować", "w jakich godzinach chcesz pracować", "czy chcesz mieć kontakt z ludźmi" - stereotypy to zazwyczaj prawda, lekarz pracuje grubo ponad 160h
  • Odpowiedz
  • 0
@tlaziuk Mi by pasowała właśnie jakaś praca 8-16 czy tam 9-17 żebym wieczory miał wolne na hobby czy spotkanie się ze znajomymi. No i weekendy też fajnie jakby choć trochę były wolne. A co do tych testów to sam nie wiem czy ani jakie miałbym robić...
  • Odpowiedz
@Allan_Karlsson: jest bardzo duża szansa, że po roku rzucisz wybrany kierunek i zmienisz na zupełnie inny. Ba, nawet po semestrze. Jeśli chodzi o znajomych po podobnych kierunkach (w innych miastach niż Kraków) to:

Informatyka i ekonometria na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Ja jestem po infie na polibudzie, wszyscy znajomi nie mieli żadnych problemów z pracą już w trakcie studiów. Od lat w zawodzie, nikt nie narzeka. Praca raczej 8h dziennie, rzadko jakieś dyżury. Problem taki, że rynek się trochę zmienił i może być trudniej. Z drugiej strony dochodzi jeszcze ekonomiczny aspekt, więc mógłbym powiedzieć coś o znajomych po SGH MIESI - wszyscy również mają okołoanalityczne/data science'owe prace, choć chyba bardziej korporacje niż małe firmy. W przypadku infy to jest totalny mix.

Mechanika i budowa maszyn na
  • Odpowiedz
@Allan_Karlsson: Studia niestacjonarne i praca to brak wolnych weekendów i robienie projektów na zajęcia po pracy. Jak chcesz robić magisterkę to przez 6 lat wolne weekendy będziesz mieć tylko w wakacje. Ale ciężka praca się opłaca $$$
  • Odpowiedz
  • 0
@nowa_zielonka Nah, na razie zrobić te inżynierię żeby móc lepszych prac szukać. Jak już będzie inżynier i hajs z nim związany to będę myślał co dalej: czy magister czy MBA czy coś innego. I raczej kolejne stopnie za granicą.
  • Odpowiedz
@Allan_Karlsson: Patrząc po rówieśnikach (6 lat po studiach) wyszedłem najlepiej dzięki informatyce i programowaniu. Matma na studiach owszem była trudna, ale trzeba było włożyć w naukę o wiele mniej pracy niż np. w studiowanie prawa. Sytuacja na rynku pracy jest świetna.
  • Odpowiedz