Wpis z mikrobloga

Ech studenci prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedzie podróżny z ulgą studencką, rok urodzenia 1994 więc lat 27. Dla niewtajemniczonych - ulga studencka (51%) działa do ukończenia 26 rż, tj w dniu 26 urodzin już z niej korzystać nie można, mimo ważnej legitki.

Tradycyjnie #dziendobrypoproszebilet
- niestety nie może pan korzystać już z ulgi studenckiej.
StudentPrawa: ale o co panu chodzi? Jestem studentem, mam ważną legitymację.
- tak, zgadzam się. Ale ma pan 27 lat i nie może pan już korzystać z tej zniżki. Musi pan kupić nowy bilet.
SP: ALE JAK TO
- /tłumaczę o co chodzi, opisuję zniżki ustawowe, mówię że trzeba będzie kupić nowy bilet za 60 zł/
- ALE JA JESTEM STUDENTEM PRAWA I JA WIEM ŻE MAM UPRAWNIENIA I MOGĘ JECHAĆ NA ZNIŻCE
- staram się właśnie wytłumaczyć, że nie może pan korzystać z tej zniżki bo ma pan przekroczony wiek
- JA NIC NIE BĘDĘ PŁACIĆ BO MAM LEGITYMACJĘ WAŻNĄ I JESTEM STUDENTEM PRAWA

Już nawet ludzie dookoła zaczęli się z niego pod nosem naśmiewać, moje tłumaczenia nie były wystarczające, także po paru minutach... cyk wezwanie do zapłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°) nowy bilecik 60 ziko, opłata za brak biletu 650 ziko razem 710 ziko.

SP: JA NIC NIE PODPISUJĘ BO JESTEM STUDENTEM PRAWA
- oczywiście, w takim razie przyjdzie pocztą. Przyjemniej podróży! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idę dalej pracować na pociągu i po pół godzinie przybiega do mnie student prawa i mówi:
- wie pan co ja jednak zapłacę te 60 złotych bo ma pan rację.
- bardzo mi przykro, ale już sprawa zamknięta, dane poszły do systemu i nic nie można odwrócić
- ALE JA SIĘ NIE ZGADZAM I CHCĘ ZAPŁACIĆ

Ech (°° nie róbcie kurtyzany z logiki

#pkp #pociagi #kolej #studbaza #studentprawa
g.....i - Ech studenci prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedzie podróżny z ulgą studencką, rok uro...

źródło: comment_1624004652453UxjQ8wuW8oVslQDeyH4.jpg

Pobierz
  • 38
@Wojtas9: są też tacy którzy postanawiają się rozwijać i idą na studia później. Teoretycznie zniżki powinny wspierać edukację, rozwój.
Tutaj po prostu było łatanie jednego problemu tworząc ograniczenia dla wszystkich "na wszelki wypadek". Ludzie zapisują się na studia dla zniżki? To ograniczmy wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Coś jak "nieremontowana droga jest prosta na długim odcinku? Ktoś mógłby sobie zrobić krzywdę jadąc za szybko? wstawmy ograniczenie do
@unified_observer: żyjemy w Polsce. Jakby nie było jakiegoś limitu odcięcia to szybko znalazłbyś amatorów chcących korzystać ze zniżek przez całe życie i nie miałoby to nic wspólnego ze wsparciem edukacji i rozwojem.
I serio jest plaga "zgubionych" legitek na magisterce, jest masa ludzi zapisujących się na kolejne studia czy do szkół tylko po to by korzystać z profitów do 26roku życia.
Chcesz przykłady z życia jak ten z drogą? To mam
@gumpa_bobi: no widzisz, nie wiem jak w innych miastach ale w takiej Wawie studenci mogą mieć i 50 lat i jeździć ze zniżką 50% zbiorkomem z tego co pamiętam więc weź to pod uwagę następnym razem i spróbuj takiemu najpierw zasugerować czy mu się coś nie pomyliło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@gumpa_bobi: ale swoją drogą to jest #!$%@?, po gimbazie miałem rok przerwy od nauki, potem 4 letnie technikum i miałem podobną sytuację. Mam legitymację szkolną, a typ do mnie, że przekroczyłem chyba wtedy te 21 lat. Nikt nigdzie na żadnym etapie nie uświadomił mnie, że tu chodzi o wiek, a nie legitymację. W czym starszy uczeń jest gorszy od młodszego. Tu wiek nie powinien grać roli bo i dlaczego? Mam legitke,
@gumpa_bobi: Ciekawe jak bedziesz sprawdzał wiek z peselu u ludzi urodzonych od rocznika 2000 w górę. U nich pesel nie zaczyna się już od roku (94,95,96) tylko przedstawiane są juz cyfry. Swoją drogą bawi mnie to jak niektórzy przepisowi konduktorzy IC żądają dowodów osobistych przy sprawdzaniu biletów kupionych przez Internet. Przecież taki sam bilet tylko kupiony w kasie nie jest na moje imie i nazwisko, więc co to za różnica