Wpis z mikrobloga

@mickpl: ja wiem, ze ty jestes tutaj nadworny naganiacz na spadki i troll, ale cos w tym jest. Jedyne co, to ceny na wtornym sie uspokoily, ale przez to dostac cokolwiek graniczy z cudem. Ceny deweloperki ofertowej ida w gore i maja sie nijak do cen transakcyjnych. To deweloperzy sraja pod siebie, a ludzie ktorzy maja mieszkanie za gotowke / w spadku korzystaja na tym, bo ludzmi mozna tak latwo sterowac,
@mickpl: i tak właśnie wyglada ten sztucznie nadymany rynek mieszkań oooo bańka bańka mieszkania drogie. #!$%@? drogie, 20% tych drogich się sprzeda bo ktoś wezmę byle co byle miec swoje na dwa kredyty (jeden hipoteczny drugi gotówkowy), następne 20% sprzeda się również w kredycie z tym ze wezmą to ludzie, którzy nie dostaną dodatkowego kredytu na remont/nie chcą się #!$%@? dwa lata z obecnymi „fachowcami” (ja obecnie remontuje bliźniaka od listopada,
@mickpl: przecież mieszkania schodzą na pniu. Ludzie znowu kupują dziury w ziemi - deweloper jeszcze nie zaczął na dobre budowy, a już większość mieszkań wyprzedana, a nawet nie wiadomo jak to na koniec będzie wyglądać
@Trismagist: Jeszcze są działki leżące odłogiem i pustostany faktyczne a nie policzone.
No i problem nie dotyczy tylko mieszkań. Puste działki, hale, opuszczone fabryki, lokale usługowe, generują spore straty dla gospodarki.

Zostanie przerzucony na wynajmujących.

Ta część którą generuje jakość (wykończenie) jak najbardziej. Ta na którą składa się lokalizacja spada w całości na właściciela. Jeśli kataster opodatkuje tylko ziemię (ang. Land Value Tax) to takie coś jedyne co robi to proporcjonalnie
Mogliby w końcu w Radzie Polityki Pieniężnej przywiązać Glapińskiego do krzesła, zakneblować i przegłosować podwyżkę stóp procentowych. Bo tak sobie będzie trwał ten kabaret. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mickpl: nie gadaj dobrze jest dzięki temu kretyt mam tańszy o 100zł wzgledem 2019 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vegetassj1: tektura z ikei? ty no nie wiem ja sprzedalem pol rok temu mieszkanie o 25% drozej niz srednia w danym rejonie w 3 tygodnie, tylko ze w srodku wszystkie meble na zamowienie i zaprojektowane przez architekta wnetrz