Wpis z mikrobloga

@Morduchna: Mogliby w końcu w Radzie Polityki Pieniężnej przywiązać Glapińskiego do krzesła, zakneblować i przegłosować podwyżkę stóp procentowych. Bo tak sobie będzie trwał ten kabaret. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W Polsce posiadanie mieszkania i ziemi jest praktycznie nie opodatkowane to co się dziwić. Większość polaków nie ma majątku poza nieruchomością to przecież za darmo nie odda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: Wbrew pozorom to nie sprzedawcy a pośrednicy kreuja rynek, jak dzwonie do nich by sprzedac mieszkanie w wawie to sami mi cene z kosmosu daja i mówią że sie sprzeda. Tak bylo 7 lat temu tak bylo 5 lat temu tak jest i dziś. A niwnych nie brakuje to oni zarzadzają tym co sprzedasz za ile sprzedaz jak podpiszesz umowe to jestes umoczony
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: w świetle tego co napisałeś, czasami mocno dziwię się pewnym ofertom, które widzę w sieci, a które są niby za pośrednictwem agencji. Ceny są mocno z dupy (albo inaczej - nory jedynie do remontu w rynkowej cenie ładnych mieszkań wprost do wprowadzenia się), a jednak agencje chcą to wystawiać i ponosić koszty ewentualnej prezentacji. Naprawdę dziwny jest ten rynek w tym momencie
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Jak rośnie różnica pomiędzy ceną ofertową a transakcyjną to znaczy, że te wyceny są z powietrza, bo ludzie tych cen zwyczajnie nie akceptują. A żeby było zabawniej to w Warszawie transakcyjna spada, a ofertowa rośnie, czyli ludzie chcą/mogą dać coraz mniej, a pośrednicy chcą coraz więcej.
  • Odpowiedz
@mickpl: właścicielka mieszkania, które wynajmuję mówi, że pilnie musi sprzedać to mieszkanie. Powiedziała mi to w kwietniu. Ogłoszenia wystawiła gdzieś w połowie maja. Ze starymi zdjęciami sprzed conajmniej 3 lat (ostatnie zdjęcia robione, zanim się wprowadziłem). Zrobione #!$%@? aparatem. I... dodała zdjęcie zaledwie jednego pokoju z dwóch. Treść ogłoszenia to "sprzedam mieszkanie, proszę o tel, nie odpisuję na sms" XD

Także, ja tam się nie dziwię, że chętnych nie ma...
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: tak tak dookoła w europie będzie na poziomie 1% przez co ich gospodarka będzie #!$%@?ła rozgrzana do czerwoności za to u nas wprowadzimy 5% żeby wpaść w stagnację gospodarczą która jest super pomysłem po pandemii XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
W Polsce posiadanie mieszkania i ziemi jest praktycznie nie opodatkowane to co się dziwić. Większość polaków nie ma majątku poza nieruchomością to przecież za darmo nie odda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Gustav88: A podatek od nieruchomości czym jest?
  • Odpowiedz
  • 21
@sylwke3100 Podam ci przykład jak działa podatek od nieruchomości. Za dom 180 M2 działką 900 m2 w mieście powiatowym płacę 450 zł rocznie. Za domek 110 m2 działką 1000 m2 pod lasem jakieś 600 m od jeziora płacę rocznie 1100 zł. Pomarańczowe ponieważ jest na stawce tak zwanego podatku od luksusu. Co jest trochę śmieszne bo to jest zdecydowanie więcej niż płacą ludzie w ekskluzywnych dzielnicach Warszawy za podobny metraż
  • Odpowiedz
@mickpl: Totalna bzdura, ludzie teraz kupują na wtórnym dosłownie wszystko, od ręki i za gotówkę. Często nie da się nawet dojechać obejrzeć bo już sprzedane. Kto kupował ostatnio ten wie.
  • Odpowiedz