Wpis z mikrobloga

Ostatnio znowu przesadziłem...te 365kg w siadzie zniszczyło mnie bardziej niż myślałem.

https://www.wykop.pl/wpis/57462541/siad-365kg-ronnie-coleman-pokonany-auuuuuuuuuuuuuu/

Czułem zmęczenie, czułem że potrzebuje jakieś krótkiej przerwy, ale zarazem czułem motywacje żeby jeszcze bardziej dokręcić śrubę :P I tak też zrobiłem, zbyt dużo sobie narzuciłem ponad programowo i się po prostu zaorałem, z każdym kolejnym treningiem czułem się gorzej, ale w porę się zorientowałem o co chodzi :) Poprzedni tydzień odpuściłem dwa cięższe treningi i już czuję się o wiele lepiej, dla pewności jeszcze ten tydzień chce zrobić "luźniej" :)

I tak dzisiaj Bench press vs chains. Poszło ~230kg x 1 (180kg na sztandze + ~50kg z łańcuchów) z dużym zapasem bez nakręcania się, taka cięższa jedynka i tyle.

Następnie DB paused floor press, ze zdecydowaną pauzą,a potem dynamicznym wyciśnięciem.

Kolejne ćwiczenie to nowy wariant skullcrusherów, mianowicie skullcrushery z łańcuchami . Ostatnia seria amrap 140kg x 10 (90kg na sztandze + 50kg z łańcuchów) Ciekawa sprawa bo zupełnie inaczej się czuje to ćwiczenie, wymaga o wiele większej stabilizacji i czuć zdecydowanie mocniej cały triceps.

Wyszedł fajny nie za długi i nie za ciężki trening, więc tym razem zgodnie z założeniami :)

To maraton a nie sprint, co jakiś czas sobie bardziej lub mniej o tym przypominam.

Cały trening

Bench press vs chains 230kg x 1 (180kg bar + ~50kg chains)
DB paused floor press 3x10 50kg
Skullcrushers with chains, to nose - 140x10 (90kg bar + ~50kg chains)
Vgrip pushdown 4x8
DB 1h curls 3x6 30kg
DB seated rear delts 4x12

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 116
kiedy test 1RM ławy i ciągów?


@bdm_bq: Tak sobie zaplanowałem że po tym siadzie miałem sprawdzać wyciskanie, to znaczy niecały tydzień później... I to był błąd w programowaniu. Wyszła totalna lipa przez ten siad, barki i tricepsy tak zmasakrowane że ledwo 210kg wycisnąłem.
Teraz wiem że po naprawdę ciężkich siadach ze zwykłą sztangą muszę się liczyć na spadek sił w wyciskaniach na 10-14dni.

Szczerze mówiąc to testowanie maksów to dla mnie
@Periplanomeno_Asteri:
jakie jest kryterium bycia tutejszym celebrytom? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli zrobisz uginanie do pozycji równoległej 40kg na modlitewniku (sam ruch ekscentryczny czy w górę też?) ważąc 85kg? Dobrze rozumiem?
@Darksed: w poniedziałek też zrobię :D no taka wersja jest killer w pełnym RoM i 20+ kg na X repów to już jakieś elite jak ten rusek ale #!$%@? jedziemy 30-40 kg z 80 kg wagi xD #!$%@? tam, że to prędzej by ściegna zerwało komu xD
@Kasahara : no zrób test w poniedziałek bo jesteś wyznacznikiem siły upperbody xD Wyciskania na płaskiej też zrób test, będzie wiadomo jakiego wyniku się nie da pobić.

#!$%@? tam, że to prędzej by ściegna zerwało komu xD


a to jednak nie rób tego testu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Darksed :pewnie nawet tego ćwiczenia nie masz w planie treningowym i sobie machasz 20kg x11 z zapasem, zrobiłbyś 25x4-6 ale