Wpis z mikrobloga

Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki. Wkurzałem się że nie mogę za cholerę tego ogarnąć wszystkiego zarówno struktur jak i matmy :P
Oto przykład mojej wybtinej wiedzy z #matematyka 1.25 punktu na 10 :D
#studbaza #informatyka
Niebadzlosiem - Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na s...

źródło: comment_1622015172OMK7FxP4r9n8DdBWBN8z8w.jpg

Pobierz
  • 296
  • Odpowiedz
@gdanskjestzly: Ludzie maja problem z liczeniem binarny a to jest podstawia w sieciach komputerowych, nie takich domowych czy malych firmach, chociaz w takich sytuacjach tez pomaga. Klepanie kodu? Masz infrastrukture, serwery, sieci, chmure a kod sie klepie tez w Europie czy Stanach
  • Odpowiedz
@gdanskjestzly: @SarahC: Te systemy liczbowe to łatwizna :P Może jestem idiotą z matmy ale wyrywczo xD
To nawet w technikum mieliśmy ;P Sto razy łatwiejsze od całek i pochodnych xD
@RobotKuchenny9000: Jak rzuciłem studia nie mogłem nigdzie znaleźć pracy, na zadupiu mieszkam i poszedłem na kolei. No i chciałem zostać w kraju ze względu na dziewczynę. Człowiek młody był ( w sumie nadal jest:) i głupi ( w sumie
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Jeszcze z 3-4 lata temu pewnie bym zrobil te zadania... Teraz nie zrobie ani jednego.
inż here :x
I to dobrze pokazuje ze nauka tego jest #!$%@? warta i na dobra sprawie nie wiem komu to sie w dalszej karierze przydalo... Chyba doktorantom ktorzy zostali na uczelni zeby uczec tego dalej...
  • Odpowiedz
Z tego co słyszałem, to z matmą też trochę lżej.


@TenTypZez: to źle słyszałeś szeregi furiera i inne gówna, ja właśnie z takiej poszedłem na łatwiejszą informatykę mając już zaliczoną analizę 1 i analizę 2
  • Odpowiedz
@Czill23: Ja na chemii zdałem matmę na 4 ale kwantówka mnie przestraszyła i musiałem zmienić studia. Tylko że wtedy jeszcze nie umialem mieć na wszystko #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Przecież co najmniej część tych zadań da się zrobić "na logikę". Z wiedzą z matematyki na poziomie liceum.
1) Widać, że góra ułamka wolniej #!$%@? niż dół więc w nieskońćzoności będzie 0
2) 1,56 to ~ 3,14 / 2 ~ PI/2 - wiedząc jak wykres wygląda można strzelić dobrą odpowiedź
itp.
  • Odpowiedz