Wpis z mikrobloga

Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki. Wkurzałem się że nie mogę za cholerę tego ogarnąć wszystkiego zarówno struktur jak i matmy :P
Oto przykład mojej wybtinej wiedzy z #matematyka 1.25 punktu na 10 :D
#studbaza #informatyka
Pobierz
źródło: comment_1622015172OMK7FxP4r9n8DdBWBN8z8w.jpg
  • 296
@jceel:
Nie każdy chodził do klasy matematycznej, i nie każdy takie zadania ma w liceum. Ja poszedłem na studia i na 1 roku miałem tą matematykę i te całki i inne cuda. I jakoś z Krystianem zdałem, ale teraz z zadania opa to tylko mi coś świta na polecenie, ale jak to obliczyć to pojęcia nie mam.
pójdz na studia w Uk tam nie ma matmy wfu i innych bzdetów


@Golders-Green: Nie ma obowiązkowego wuefu ale uczelnie zapewniają doskonałe warunki do trenowania, np. kilkunastu studentów Team Bath wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Wiodące uniwersytety (głównie Russell Group) wciąż kładą nacisk na naukę matematyki, z tym że jest ona wykładana w dość strawnej formie. Wydziały Computer Science są opanowane przez matematyków.
@dge22: Słabo ale w mojej okolicy nic lepszego nie ma. Jedynie wojewódzkie/za granica.
Z plusów lubię swoją pracę i mam trochę w niej wolnego - co prawda rzadko kiedy się to pokrywa a z innymi ale no cóż. No i trochę chorowałem prawie rok na L4 w innej firmie by to nie przeszło :P
Zobaczymy co los przyniesie czy IT czy budowe w DE czy zostane tu gdzie jestem :)
@Niebadzlosiem: ej mam dyplom inżyniera informatyki i takiego czegoś bym teraz nie rozwiązał, bo algebrę, analizę, mat. dyskretną i probabilistykę miałem jakieś 10 lat temu już chyba XDDDD musiałbym na nowo się uczyć, bo nic już z funkcji nie pamiętam, ale to jest do ogarnięcia - odpalasz Karczyńskiego, Matemaksa i jazda XD

A specjalizację u mnie wybierało się chyba na trzecim lub czwartym semestrze i była właśnie taka stricte sieci komputerowe.