Wpis z mikrobloga

Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki. Wkurzałem się że nie mogę za cholerę tego ogarnąć wszystkiego zarówno struktur jak i matmy :P
Oto przykład mojej wybtinej wiedzy z #matematyka 1.25 punktu na 10 :D
#studbaza #informatyka
Pobierz
źródło: comment_1622015172OMK7FxP4r9n8DdBWBN8z8w.jpg
  • 296
@kamilspl: @jceel: dwa najbardziej plusowane komentarze i zesranie się o opa, no brawo, typowy wykop. Super przydatne te iksy dupiksy, pasjonująca wiedza pykanie zadań, nie ma co xD

OP ma zainteresowania, a studia które się z nimi pokrywają mogły okazać się być zupełnie innym doświadczeniem. Zadania to też nie poziom liceum, już nie mówiąc, że matematyka to na wielu kierunkach inżynierskich zbędny zapychacz, jedynie do odsiania albo debili, albo osób
@Niebadzlosiem: w latach 80 były całki nawet w liceum plastycznym. Wiem bo mama chodziła do takiegoż profilu. I po #!$%@? to tam było? Chyba tylko żeby wymęczyć młodzież czymś, co im się do niczego nie przyda, bo tego typu klasy o profilach artystycznych nigdy nie przyciągały orłów matematycznych.

Ja to umiałem rozwiązać parę lat temu. Teraz jakby ktoś mi dał do policzenia jakąś całkę przez części albo de lhospitala to bym
@Niebadzlosiem "a co tylko otwarte miałeś? My mieliśmy zadania na kolosach zamknięte z pomieszanymi odpowiedziami (jak na maturze), kilka potrafiło być poprawnych a za zły strzał -1 punkt" jedyne z a b c d co miałem to podpunkty danego zadania ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Niebadzlosiem: Szkoda że nie przemęczyłeś się jakoś przez pierwsze semestry, potem jest fajnie na studiach jak się zaczynają zawodowe przedmioty.
Jako inżynier konstruktor mogę stwierdzić że większość matematyki ze studiów to czas stracony, w pracy nie wykorzystałem jeszcze ani razu, wiem tylko gdzie mogłaby mi się przydać ale to tylko teoretyzowanie.
Całki policzę, granice wyznaczę, tylko pytanie: na #!$%@?? Na dodatek na późniejszych semestrach jak wprowadzono programy do symulacji to ręczne