Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 262
@octave25: A jeszcze śmieszniejsze, że niektórzy marzą o robieniu "tylko" tych 40.

Pracuję w normalnej firmie, gdzie nadgodziny nie są obowiązkowe, ale niektóre #!$%@? od lat robią około 20 dodatkowych godzin w tygodniu, bo płatne 150- 200%. Do tego są przy tym szczęśliwi jak świnia w deszcz, bo hajs się im zgadza. xD
Niektórzy ludzie naprawdę nie są dużo mądrzejsi od małp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Emnesti: Oczywiście, że to tylko ich sprawa. Śmieszy mnie jedynie gadka, że "jeszcze rok, a później zluzuję", bo słyszę to samo z ich ust od lat. Zawsze będzie coś nowego do kupienia, zawsze będzie cię kusiło nowe auto czy większy telewizor, więc większość z nich będzie zapewne tak tyrało dopóki nie stracą zdrowia.

@Domelus: Serio? Nie masz innej alternatywy? Jak długo tak żyjesz?
@dongio: 1,5h dojazd, to chyba w Warszawie i jak ktos sie na nia decyduje to zna ten minus. 3h na te twoje #!$%@?, hmm, czy ty codziennie chodzisz do ZUS? czy moze jezdzisz na drugi koniec miasta po paliwo?

Dąże do tego że, twoje kalkulacje sa mocno zniżone.

Ludzie, globalnie, maja coraz wiecej czasu wolnego, ktory jest zagospodarowywne m.in. przez najszybciej rozwijającą sie (do niedawna), gałąź swiatowego przemysłu, turystykę.
Mozna wymieniac
@Tehnikolor: tylko że niektórzy lubią swoją pracę i traktują ją jako realizację swojego hobby. Jak ktoś chodzi do pracy jak za kare to wiadomo że chce szybko uciec. Ale osobiście nie raz z przyjemnością zostawałem dużej mimo że nikt na mnie nie naciskał, zostawałem dłużej bo realizowałem projekt który mnie wciągnął i byłem ciekawy efektów koncowychy.

Nie mam dzieci.
niektóre #!$%@? od lat robią około 20 dodatkowych godzin w tygodniu, bo płatne 150- 200%


@Tehnikolor: Ja #!$%@?ę i co cię to boli, że robią ile chcą. Ah tak, psują ci rynek pracownika, bo za max 30 minut efektywnej pracy z godziny po odliczeniu #!$%@? się chciałbyś pewnie rozstawiać janusza po kątach i negocjować horrendalne stawki, a tak może ci z uśmiechem pokazać środkowy palec.
@octave25: pracuję w LG Ensol. Wyobraźcie sobie ludzi z Nysy, którzy wstają o 4 żeby o 5 wsiąść w autobus, dojechać do Biskupic i zacząć prac3 o 6.50 kończą o 19.00 autobus mają o 19.30 w domu są po 21. To jest dramat. Nawet jak przepracuje "tylko" 168 godzin w 14 dni. To z dojazdem wychodzi im +56 godzin czyli 224godziny za 3000 na rękę. To z 18zł na rękę robi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ziemniak_z_piwnicy:
@edantes:
Spoko, ja nie mam z tym problemu, że ktoś lubi swoją pracę. Sęk w tym, że oni jej z reguły nie lubią, o czym zresztą otwarcie mówią. ¯\_(ツ)_/¯

@pi73r: Tak to można żyć, pewnie też bym brał.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@smutny_kojot: I już Polaczek-robaczek z flashbackami po Januszexach się zesrał. xD
Nic mnie nie boli, dzbanuszku, nie wiem skąd ta teza.
I już Polaczek-robaczek z flashbackami po Januszexach się zesrał


@Tehnikolor: To nie ja wyzywam od #!$%@?ów ludzi, którzy pracują na nadgodzinach, więc właśnie widzę, jak cię to nic nie boli. Parafrazując klasyk jedynym r0bakiem w tym lokalu jesteś ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
niektóre #!$%@? od lat robią około 20 dodatkowych godzin w tygodniu, bo płatne 150- 200%. Do tego są przy tym szczęśliwi jak świnia w deszcz, bo hajs się im zgadza. xD

Niektórzy ludzie naprawdę nie są dużo mądrzejsi od małp


@Tehnikolor: dlaczego #!$%@?... jakby siedzieli na kanapie przed tv z piwkiem to już by nie byli #!$%@?? Jak goście mają wolny czas które go nie potrafią spożytkować inaczej to niech sobie
@dongio: @octave25: dlatego praca zdalna najlepsza, odchodzi dojazd, a w czasie pracy zrobisz pranie, ugotujesz cos, i z wtedy na prawde ci zostaje 8 godzin pracy i po tym robisz co chcesz, ja wlasnie zmienilem prace z 30 minut dojazdu do 50 minut (,) modlcie sie za mnie, na razie jest z domu ale jak bedzie pozniej to nie wiadomo :(
Pracuję w normalnej firmie, gdzie nadgodziny nie są obowiązkowe, ale niektóre #!$%@? od lat robią około 20 dodatkowych godzin w tygodniu, bo płatne 150- 200%. Do tego są przy tym szczęśliwi jak świnia w deszcz, bo hajs się im zgadza. xD

Niektórzy ludzie naprawdę nie są dużo mądrzejsi od małp.


@Tehnikolor: o, wykopek się zesrał, bo ktoś robi nadgodziny
pracuję w LG Ensol. Wyobraźcie sobie ludzi z Nysy, którzy wstają o 4 żeby o 5 wsiąść w autobus, dojechać do Biskupic i zacząć prac3 o 6.50 kończą o 19.00 autobus mają o 19.30 w domu są po 21. To jest dramat. Nawet jak przepracuje "tylko" 168 godzin w 14 dni. To z dojazdem wychodzi im +56 godzin czyli 224godziny za 3000 na rękę. To z 18zł na rękę robi się 13.
40h na tydzień. To jakoś dużo? Jak 100 lat temu większość Polaków pracowała w rolnictwie, to pracowali od rana do wieczora. Bez wolnego i żadnych praw pracownika. Przejście do świadczenia usługi pracy po 8h na dzień to wielki komfort


@jutrobedzieinaczej: z tego co czytalem to owszem, kiedys ludzie robili od rana do wieczora, ale z przerwa na obiad, odpoczynek, pogaduchy... to nie tak ze robili jak na etacie, tylko wiecej
niektóre #!$%@? od lat robią około 20 dodatkowych godzin w tygodniu


@Tehnikolor: Całkowita racja, ale czasem zależy też od pracy. Mi się zdarzało, że wolałem pójść na nadgodziny, bo wiedziałem, że pracy w zasadzie wiele nie ma. Spędze wiekszosc dnia na rozmowach towarzyskich, a jeszcze wpadnie 2x wiecej hajsu zamiast siedzieć w domu spać do późna i nie mieć nic ciekawego do roboty :D Ale to muszą byc specialne dni :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@octave25: po to pracuje przez 40h tygodniowo zeby przez pozostałe 128h żyć w ciepłym i bezpiecznym miejscu gdzie mnie żaden gepard nie zje. Gdzie mogę srać w miejscu gdzie nie smierdzi. Ze moge jeść dobre rzeczy, a nie robaki. Od wstania do bycia w pracy mam jakieś 5min.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tempoconto: Mnie nic nie przeszkadza, morałów im nie prawię, mam to w dupie. Za to mam prawo mieć własne zdanie na ten temat.

@CzaryMarek: Widzę kult #!$%@? w narodzie cały czas silny. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpowiem cytatem z kolegi powyżej:

siedzą więcej w pracy, żeby do pracy dojeżdżać lepszym samochodem i mniej czasu spędzać w lepiej wykończonym mieszkaniu, to ma sens
@Tehnikolor: Albo, żeby wcześniej przejść na emeryturę, dłużej posiedzieć na bezpłatnym urlopie, zapewnić sobie szybciej pasywny dochód, pojechać na lepsze i dłuższe wakacje, zapewnić sobie lepszy czas po pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzaryMarek: Ta, jasne. xD W tym tempie to oni nie dożyją tych mitycznych "lepszych czasów", bo się po prostu zawiną. Już teraz w wieku 27-30 wyglądają na co najmniej 10 lat starszych.

zapewnić sobie lepszy czas po pracy.

O jakim czasie mówisz, skoro wciąż pracują, a po pracy nie mają na nic siły? Na urlop też tego nie wymienią (UK here).

@tempoconto: #!$%@?, bo ten pęd za forsą jest dla
@Tehnikolor: Tak zawiną się bo popracują 15 czy 20 godzin więcej xD
Ludzie którzy dzisiaj dożywają średnio osiemdziesiątego roku życia, pracowali w dużo gorszych warunkach, dużo dłużej i jakoś dożyli 80-tki, a teraz nagle ludzie pracujący w cholerę bardziej komfortowych warunkach, mieliby 40 nie dożyć xD

Jeszcze hipokryta wyjechał do UK, w pogoni za kasą, czyli rzuciłeś rodzinę znajomych, i całe swoje otoczenie dla kasy, ale innych to krytykować bo pracują