Wpis z mikrobloga

Dziedziczenie powinno być mocno opodatkowane, by nie zakłócało całego systemu społecznego, ale nie wiem jakie rozwiązanie tu jest najlepsze.


@johny-kalesonny: Wiesz, że zakazanie dziedziczenia to najlepsza metoda na utworzenie permanentnie biednego proletariatu i klasę wiecznych panów? Klasa średnia zniknie z powierzchni ziemi, będą mieli wieczny kredytowy sznur na szyi, nigdy nie dorobią się niczego bo nawet jak się dorobią, to ich dzieci będą musiały powtórzyć proces.

Będą tylko biedne prole, które
chce przekazac dzieciom efekt swojej pracy to co w tym złego? Jaki hazard tu widzą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MamByleJakiNick: Chodzi o to, że rodząc się bierzesz udział w "losowaniu". Jedni ludzie rodzą się w bogatej rodzinie i mają łatwy start a inni w biednej i mają bardzo utrudniony początek i bieda mindset. Oczywiście uważam, że dziedziczenie jest podstawowym prawem człowieka a prawo własności jest święte ale
@szary2: Tak, powinno być opodatkowane między rodzicami a dziećmi, oczywiście, że tak.

Wiesz, że zakazanie dziedziczenia to najlepsza metoda na utworzenie permanentnie biednego proletariatu i klasę wiecznych panów?


@Khaine: Właściwie to jest dokładnie odwrotnie. Za zanik klasy średniej odpowiada rozwarstwienie społeczne. Klasa średnia jest drylowana przez korporacje, usługi, państwo i banki. Aktualnie będąc w klasie średniej w 95% zmierzasz do tego proletariatu, a zasługą nie jest wcale państwo, ale korporacje
Dziedziczenie powinno być mocno opodatkowane, by nie zakłócało całego systemu społecznego,


@johny-kalesonny: Uzasadnij bo to bzdura co piszesz. Ktoś kto zarobił ten majątek już odprowadził od tego podatek. Podatek też płacisz jeśli nie dziedziczysz od "wstępnego". Podatek płacisz także wydając ten majątek w VAT i akcyzie...

Socjaliści tak ochoczo chcą żeby wszyscy płacili więcej i więcej na rzecz państwa,i chcą żeby czuli się moralnie gorsi od biedniejszych czy mniej zaradnych. Sami
@MamByleJakiNick: obrazek jest akurat nietrafiony, ale mi się bardzo nie podoba, jak celebryci i biznesmeni wygadują te coachingowe brednie, że doszli do wszystkiego sami, że wszystko się da, że to ferrari czeka aż do niego wsiądziesz.

W ogóle nie wspominają o tym, że:
-dostali milion na topową edukację
-dostali 10 milionów na rozkręcenie interesu
-dostali 100 milionów na marketing i wyrobienie nazwiska / marki

Prawie wszyscy zresztą próbowali wiele razy zanim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antorus: ja to wiem, dość powszechny przypadek. Ktoś mówi że doszedł ciężka praca, ma co ma dzięki pracy całymi dniami i nocami. Ale ze wszystko dostał np od rodziców to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasem to bywa chęć dowartościowania się, "patrzcie, jestem kimś, zobaczcie co sam osiągnąłem".
Właściwie to jest dokładnie odwrotnie.


@johny-kalesonny: W systemie który proponujesz wszystkie firmy i wszystko na świecie ostatecznie byłoby państwowe. Powrót do komunizmu w którym nikt nic nie ma i startując od zera ma niewiele większe od zera szanse na stworzenie czegokolwiek. Jako że spadki są nacjonalizowane to wszystkie firmy kończą w państwowych łapach. Fajnie?

Na pewno tym razem komunizm by się udał.
Bzdura. Wskaż mi, gdzie proponuję taki system?


@johny-kalesonny: Mocno opodatkowane dziedziczenie sprowadzać się często będzie do tego, że musisz sprzedać to co dostałeś aby spłacić państwo które już dostało podatki za ten majątek co najmniej kilka razy po drodze.

Z jakiej racji?

Jak chcesz tak robić to kataster aby opodatkować stan posiadania po prostu a nie grabież przez państwo rzeczy zostawionych przez rodziców - często rodzinnej ziemi czy domu. Kataster jest
Mocno opodatkowane dziedziczenie sprowadzać się często będzie do tego, że musisz sprzedać to co dostałeś aby spłacić państwo które już dostało podatki za ten majątek co najmniej kilka razy po drodze.


@Khaine: No dokładnie tak. Z takiej racji, że Ty nie wygenerowałeś żadnej wartości, a tylko brałeś udział w loterii. Przez to też nie będzie eksponencjalnego bogacenia się między pokoleniami.

Oczywiście nie widzę tutaj takiego podatku, który byłby sztywny - też