Wpis z mikrobloga

Z takiej racji, że Ty nie wygenerowałeś żadnej wartości


@johny-kalesonny: Skąd wiesz? A jak to jest firma rodzinna i ktoś w niej pracuje od małego? Ma ją sprzedać żeby spłacić państwo które może stwierdzić że to rozda jakiejś patoli w zamian za głosy przy urnie?
  • Odpowiedz
Tak, powinno być opodatkowane między rodzicami a dziećmi, oczywiście, że tak.


@MamByleJakiNick: To jest tak komediowy postulat stojący gdzieś obok redystrybucji seksu, że nie ma sensu się z nim kłócić, bo wiadomo, że taki trollingowy absurd nigdy w realnym świecie nie będzie brany na poważnie.

Ciekawi mnie tylko co uważasz na temat opodatkowania przepływów między mężem i żoną?
  • Odpowiedz
@szary2: Powinien Cię ucieszyć fakt, że dowolny scenariusz nawet najbardziej absurdalnego science fiction jest bardziej merytoryczny, niż Twoje komentarze w tej dyskusji.

Skąd wiesz? A jak to jest firma rodzinna i ktoś w niej pracuje od małego?


@Khaine: To powinien zarabiać, skoro pracuje od małego, i otrzymywać odpowiednie do swojej pracy wynagrodzenie. Nie będzie to wynagrodzenie takie, jak wartość firmy, strzelam. Dopiero ta jego praca generuje wartość, samo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Khaine: A wiesz ze istnieje coś takiego jak kwoty wolne i opodatkowanie spadku? W takiej wielkiej Brytanii to jest ponad 300k funtów - podatek w wysokości 40% wartości płacisz od nadwyżki. Jesteś zorientowanym człowiekiem, wiesz na pewno że takie rozwiązania są w praktyce stosowane i z jakiegoś powodu zostały wprowadzone - i jednak brniesz w jakieś absurdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Ok załóżmy że tak zrobisz. Ile opodatkujesz człowieka który odziedziczył majątek od rodziny ? 20%, 50%, 70% więcej?
Nawet zakładając, że 20% to rodziny zaczną przepisywać majątek na dzieci. Jeśli opodatkujesz i to, to zaczną go wyprzedawać a majątek transferować tam gdzie tego nie ma. Oczywiście będą to robić bardziej majętne rodziny bo biedniejszych nie będzie na to stać. I wracamy znów do punktu w którym kapitał odpływa z
Trismagist - @johny-kalesonny: Ok załóżmy że tak zrobisz. Ile opodatkujesz człowieka ...

źródło: comment_1621002919rGFaynba3HaddFlNCbWes3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dziedziczenie powinno być mocno opodatkowane, by nie zakłócało całego systemu społecznego

Tak, powinno być opodatkowane między rodzicami a dziećmi, oczywiście, że tak.


@johny-kalesonny: Darowizny też? Jak rodzic da dziecku 300 zł by sobie kupiło buty, to od tego też ma zapłacić podatek?

Przez to też nie będzie eksponencjalnego bogacenia się
  • Odpowiedz
W takiej wielkiej Brytanii to jest ponad 300k funtów - podatek w wysokości 40% wartości płacisz od nadwyżki.


@Koliat: Ok. A teraz pytanie brzmi - jak te rodziny sobie z tym radzą, bo mam przekonanie graniczące z pewnością że nikt się nie buntuje - bo mało kto to płaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nawet zakładając, że 20% to rodziny zaczną przepisywać majątek na dzieci. Jeśli opodatkujesz i to, to zaczną go wyprzedawać a majątek transferować tam gdzie tego nie ma.


@Trismagist: Przecież chodzi o zwykły dochód - przepisanie majątku na inną osobę fizyczną jest przecież dochodem z perspektywy tej osoby.
  • Odpowiedz
@wholesome:

Tu chodzi o przełamanie tego mity


Przecież już teraz ludzie podchodzą z pogardą do dzieci majętnych ludzi, mając im za złe, że mają czelność korzystać z pieniędzy rodziców. Tydzien temu na wykopie, kilka tysięcy ludzi cieszyło się z tego, że jakiś dzieciak dostał 25 lat, za to że zapi3rdalał sportowym autem 160km/h i zabił matkę z dzieckiem, a najbardziej plusowane komentarze nie odnosiły się do tego co zrobił, tylko
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick:

Po drugie, nie mogę o sobie mówić, że jestem zaradny skoro np prowadzę z sukcesem firmę zbudowaną przez ojca? 9/10 randomowych osób, gdyby dostało do prowadzenia taką firmę, zbankrutowałoby w ciągu kilku następnych lat, ale oczywiście trzeba posypywać głowę popiołem za to, że ojciec nie był robolskim nieudacznikiem z PGRu xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: jeśli prowadzisz firme z sukcesami to jesteś zaradny, bo to jest pewna odpowiedzialność, trzeba podejmować właściwe kroki. Ale w takiej sytuacji nie wypracowałeś sobie tego majątku który masz, poprostu dostałeś gotowe, wdrożyłeś się w to i kontynuujesz. Mi chodzi bardziej o to, że właśnie ktoś dostaje jakiś majątek, firmę, a potem mówi że do wszystkiego doszedł sam, itp
  • Odpowiedz