Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 50
200 806 + 39 = 200 845

Bajkał i wizyta u Kargula i Pawlaka..

Pierwsza jazda od dwóch tygodni. Głownie przez pogodę. A gdy pogoda dopisała, to zabrakło czasu. Potem jeszcze dałem się zaczipować lewakom, co spowodowało osłabienie trwające półtora dnia.

Dziś pogoda we Wrocławiu była optymalna. Nie za ciepło, nie za zimno. Przewaga chmur, chociaż od czasu do czasu przebijało zza nich słońce. Do tego lekki wiatr, który po pierwszych metrach zaczął fajnie chłodzić.

Cała jazda zaczęła się z pewną niedogodnością. Otóż wsiadając na rower stwierdziłem, że skoro nie ma słońca to nie będę zakładał okularów. Już po 100 m od startu dostałem od życia lekcję - wpadła mi w oko muszka. Chwilę ogarniałem oko i po chwili już było ok (potem się okazało, że jednak mucha przejechała w oku całą trasę).

Kolejna przygoda to spotkane stadko dzików. Tak - dzików. Tak, jeszcze w mieście. Metr od uczęszczanej jezdni. Myślałem, że zejdę na zawał. Na szczęście dziki były równie zaskoczone co ja i obyło się bez konfrontacji.

Potem już gładko nad zalew, gdzie chwilę zabawiłem. Stamtąd jazda do Dobrzykowic, gdzie znajdują się filmowe domy bohaterów kultowej polskiej komedii. Zanim tam dotarłem to jeszcze trochę pobłądziłem. Trasa wiodła też przez fragment ruchliwej trasy i tam trochę wymiękłem jeśli chodzi o jazdę po jezdni.

Następnie nadszedł czas na rychły powrót. W planach było jeszcze parę kilometrów, ale pogoda się pogorszyła. Pojawiły się ciężki chmury i ruszył silniejszy wiatr. Wróciłem więc mniej więcej po swoich śladach. Tutaj już było ciężkawo, bo w nogach te parę kilometrów było a jeszcze trafiła się jazda pod wiatr.

Podsumowując: bardzo fajny przejazd z dreszczykiem emocji. Dodatkowo przetestowałem nowe opony i jestem z nich bardzo zadowolony. Udało się podnieść poprzeczkę co do długości przejazdu. Zacząłem też zabawę w kwadraty i powoli zbieram swoje. Z minusów: pozostał niedosyt jeśli chodzi o trasę, no i znów mi obciera hamulec, gdy myślałem, że wreszcie dziada wyregulowałem.

#rowerowyrownik #rower #gravel #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Pobierz terr0r_dr0ne - 200 806 + 39 = 200 845

Bajkał i wizyta u Kargula i Pawlaka..

Pierwsz...
źródło: comment_16209337601d5dTqzKcoWMcdcDbovwTw.jpg
  • 8