Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ciaza #pracbaza #zalesie #januszebiznesu

Moja żona jest w pierwszej ciąży, 5 miesiąc - powiedziała w pracy, że pójdzie już na chorobowe bo już jej nie wydala pęcherz, plecy i nogi.
Szef się nią wydarł, że cała jej rodzina pracowała do rozwiązania.
Zapytał jakie ma plany.
Ona szczerze odpowiedziała, że pewnie by w czasie macierzyńskiego by chciała zajść w kolejną ciąże i mieć 2 dzieci i mieć z głowy już.

To szef jej powiedział, że jak tak będzie to może tu nie wracać po macierzyńskim. Bo jak on będzie musiał kogoś nowego znaleźć i do do przyuczenia i ta osoba będzie pracowała 3 lata to mu się nie będzie jej opłacało trzymać - mimo tego, że ma umowę na czas nieokreślony.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609c1df8fe0977000b8af00b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 91
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
i co, nikt nowy tej roboty nie będzie wykonywał?


@Bleck: Nie kumasz. Laska która jest w ciąży pracuje na stanowisku "Młodszy specjalista od mieszania zupy", pracodawca nie może jej ot tak #!$%@?ć z roboty po ciąży, więc zlikwiduje stanowisko "młodszego mieszacza", a na jej miejsce z tymi samymi obowiązkami zatrudni inną osobą ale już na stanowisko "młodszego specjalisty od dosalania zupy".

@virus-t: tak bo sędziami w sądach to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam budżetówkę dla żony serio. U mnie w robocie jedna babka zaciąża ciągle, przychodzi na jakieś 2 miechy do pracy, jest w ciąży i leci na L4. Etat zablokowany, biorą na zastępstwa jedynie, bo inaczej się nie da. Kabaret kręci się od jakichś 3 lat i nikt jej nic nie zrobi xD Druga laska to w tym roku była jakiś miesiąc w pracy, bo L4, bo dzieci chore, covid,
  • Odpowiedz
wykopki: HURR DURR, wszędzie te Januszexy, tyrać za minimalną krajową do śmierci, nie dajo widełków, Ukrainiec na moje miejsce, wypłata pod stołem, wyzysk!
też wykopki: tamk, tamk, dobrze robi, że straszy kobietę utratą środków do życia, bo ta chce urodzić
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak pracowała długo w tej firmie, to po takie wypowiedzi janusza ja na jej miejscu bym ciągnął chorobowe na ciąże do samego końca- ciąży lub tego januszexu.

Natomiast jeśli zatrudniła się jakoś tuż przed zajściem, to niech faktycznie sobie już odpuści - pracodawca też nie jest żadnym PCK, żeby potem loszkom fundować 3 czy ile lat macierzyńskiego, jeszcze raz po zatrudnieniu...
  • Odpowiedz
@papaj42: aha, bo choroby są tylko przypadkowe i dlatego zwolnienie lekarskie jest legitne? xD

Czyli jak pracownik jara dwie paczki szlugow dziennie i dostanie raka płuc to już traci prawo do zwolnienia lekarskiego, w końcu przypadkowo nie zachorował tylko na własne życzenie xD albo jak poszedł na siłownię i weźmie za duży ciężar i zerwie mięsień to w sumie też jego wybór, co nie? A jak za szybko jedziesz samochodem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przez takie madki-karyny i wszelkiego rodzaju kombinatorki młode kobiety w tym chlewie mają problem z uzyskaniem uopu na czas nieokreślony, bo to nie jest normalne pójście na macierzyński, tylko od razu macierzyński + l4 na drugą całą ciążę (bo się - jak domyślam - nie będzie chciało wrócić na kilka miesięcy do pracy) + znowu macierzyński.

Trzeba mieć niezły tupet, żeby taki plan przedsięwziąć i jeszcze go radośnie ogłosić
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania w ogóle jak pracodawca może się na nią wyrzec? Co to ***** przedszkole? Ma takie i takie prawa, wiec skoro przyjmował mloda dziewczynę to musi się liczyć z jej życiem prywatnym. Jeżeli rzuca tekstami o zwolnieniu no to Elo, niech sobie szuka kogoś ogarnięte go, bo to nie takie proste. Praca jest ważna ale nie najważniejsza.
  • Odpowiedz
@Chekatomba: pracodawca nie może tak po prostu rozwiązać umowy na czas nieokreślony. Musi być do tego powód, który wynika z winy pracownika lub pracodawcy.
  • Odpowiedz
ja #!$%@? jaka januszerka tu wychodzi, dobrze ze #!$%@? wykopki glosuja na partie ktora zdobywa 5%, wy to byscie chcieli #!$%@? 7 dni w tygodniu w fabryce i najlepiej od 8 roku zycia bo po co do szkoly chodzic xDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Wloczykij2: a Ty myślisz, że firmy i małe i duże to są organizacje charytatywne? Nielegalne jest robienie tego co zrobił szef żony OPa, więc nikt tego nie robi, ale trzeba być niezwykle naiwnym by myśleć, że nie jest to uwzględniane w kosztach prowadzenia biznesu. To jest otwarty sekret który wszyscy udają, ze nie widzą albo są za głupi by go dostrzec.

W małych firmach po prostu jak ktoś ma 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@slayerNajlepszy: ja się naczytałam na wykopie jak to janusze biznesu są wściekli na kobiety które zachodzą w ciążę i bałam się powiedzieć szefowi. Poinformowałam szybko, bo już w 8 tygodniu (byłam w ważnym projekcie).
I kurcze szef nie dość że przyjął z radością to jeszcze musiał mnie uspokajać bo byłam taka zestresowana. Wyjaśnił że on sam ma rodzinę, i rozumie że to naturalną kolej rzeczy, że pracownice idą na macierzynskie
  • Odpowiedz