Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ciaza #pracbaza #zalesie #januszebiznesu

Moja żona jest w pierwszej ciąży, 5 miesiąc - powiedziała w pracy, że pójdzie już na chorobowe bo już jej nie wydala pęcherz, plecy i nogi.
Szef się nią wydarł, że cała jej rodzina pracowała do rozwiązania.
Zapytał jakie ma plany.
Ona szczerze odpowiedziała, że pewnie by w czasie macierzyńskiego by chciała zajść w kolejną ciąże i mieć 2 dzieci i mieć z głowy już.

To szef jej powiedział, że jak tak będzie to może tu nie wracać po macierzyńskim. Bo jak on będzie musiał kogoś nowego znaleźć i do do przyuczenia i ta osoba będzie pracowała 3 lata to mu się nie będzie jej opłacało trzymać - mimo tego, że ma umowę na czas nieokreślony.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609c1df8fe0977000b8af00b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 91
  • Odpowiedz
no i dobrze jej powiedział, choć to oczywiśćie nielegalne. Tylko z racji tego, że takiego kogoś nie można zwolnić ani napisać aneksu do umowy, że w przypadku zajśćia w ciąże to wylot to potem nikt nie chce młodych kobiet zatrudniać, bo nie będzie ryzykował. Przez takich ludzi jak Ty i Twoja różowa to potem dziewczyna świeżo po studiach ma problem ze znalezieniem pracy bo mimo, ze nie planuje dzieci i przerwy kilkuletniej
  • Odpowiedz
: a co ta kobieta takiego odpierdzieliła? Zaszła w ciążę i chce pójść na urlop macierzyński, który jej przysługuje? I o zgrozo na L4 z powodu złego samopoczucia w ciąży? Straszna zbrodnia. A co gorsza w ogóle śmie mieć plany na kolejne dziecko! No straszne.


@CudMalina: Nic strasznego nie odpierdzieliła, mało tego, nie poszła na Ciążowe L4 dziań po radosnej nowinie tylko uczciwie pracowała tak długo jak jej (i dziecka!)
  • Odpowiedz
@Chekatomba: Odnoszę się do umowy o pracę na czas nieokreślony i jej wypowiedzeniem z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Pracodawca musi podać konkretny i prawdziwy powód, tak żeby w razie czego być gotowym obronić go w sądzie pracy. Powodem może być np likwidacja stanowiska pracy, ale to ma swoje konsekwencje dla firmy w przyszłości.
  • Odpowiedz
@kasa: Nie, w przypadku likwidacja stanowiska wiąże się to z koniecznością znalezienia innego stanowiska dla ciężarnej. Zwolnić można ciężarną jedynie dyscyplinarnie lub gdy utraci ona uprawnienia niezbędne do wykonywania danej pracy, jeszcze upadłość spółki wchodzi w grę.
  • Odpowiedz
@JimNH777:

a Ty myślisz, że firmy i małe i duże to są organizacje charytatywne? Nielegalne jest robienie tego co zrobił szef żony OPa, więc nikt tego nie robi, ale trzeba być niezwykle naiwnym by myśleć, że nie jest to uwzględniane w kosztach prowadzenia biznesu. To jest otwarty sekret który wszyscy udają, ze nie widzą albo są za głupi by go dostrzec.


No pewnie, ze jest uwzglednone. Nie wiem czemu nie mialoby
  • Odpowiedz
PonadgabarytowyKarp: Nie słuchaj tych przegrywów. To jeszcze dzieci, które nie wiedzą co to znaczy być w ciąży plus mizogini na dodatek. Ja jestem obecnie w piątym miesiącu ciąży. Nie będę opisywać wielokrotnych wymiotów, senności i mdłości. Zanim sama zaszłam w ciążę tez byłam taka hop do przodu, że kobiety tylko udają żeby się wymigać od pracy. Jeszcze pracuję, ale na szczęście we francuskiej korporacji, gdy powiedziałam szefowi o swojej ciąży, to
  • Odpowiedz