Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ciaza #pracbaza #zalesie #januszebiznesu

Moja żona jest w pierwszej ciąży, 5 miesiąc - powiedziała w pracy, że pójdzie już na chorobowe bo już jej nie wydala pęcherz, plecy i nogi.
Szef się nią wydarł, że cała jej rodzina pracowała do rozwiązania.
Zapytał jakie ma plany.
Ona szczerze odpowiedziała, że pewnie by w czasie macierzyńskiego by chciała zajść w kolejną ciąże i mieć 2 dzieci i mieć z głowy już.

To szef jej powiedział, że jak tak będzie to może tu nie wracać po macierzyńskim. Bo jak on będzie musiał kogoś nowego znaleźć i do do przyuczenia i ta osoba będzie pracowała 3 lata to mu się nie będzie jej opłacało trzymać - mimo tego, że ma umowę na czas nieokreślony.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609c1df8fe0977000b8af00b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 91
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moja sis #!$%@?ła temat taki, że w ciąży poszła na rozmowę o pracę, a po przedłużeniu umowy, zaraz po tym, poszła na L4, bo miała problemy kardiologiczne. Na ponad 24 msc, w pełni przepracowała 2 msc na początku i nawet nie 3 msc na końcu. Bo później zaczął się covid, dzieci zabrane z przedszkola do domu i wiadomo. Jak wróciła do roboty to na dzień dobry dostała wypowiedzenie. I
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zacznijmy od tego, że szef nie miał prawa pytać ją o jej plany macierzyńskie - gdyby miała świadka to w razie wypowiedzenia umowy mogłaby iść z tym do sądu pracy i by wygrała. Po drugie, mogla odpowiedzieć: "a skąd mam wiedzieć, co będzie za pół roku?" także głupio zrobiła że powiedziała wszystko jak na spowiedzi, zwłaszcza że szef to buc. Po trzecie, jeśli sprawa jest już przegrana i nie
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? jaka z was wyszła januszerka level fabryka smrodu z lat 90 xD

Uwaga ogłoszenie
To normalne że kobiety rodzą dzieci xD
To normalne że ludzie chorują xD
Jak wam się nie podoba to można prowadzić firmę w Somalii, tam jak wam pracownica zajdzie w ciążę to od razu możecie ją zwolnić, albo nawet wynająć bandziorów żeby zagryźli ją tresowanymi hienami xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wywalone jaja w Janusza. Kto ma te dzieci rodzić i wychowywać?
Za 3 lata to Janusz zapomni jak się nazywa, a wy w świętym spokoju ogarniecie sobie 2 bobli.
Jakby Janusz nie był uber Januszem to by się dogadał z twoją partnerka że jakieś tam robótki robiła zdalnie, na pół etatu na umowę zlecenie.
A jak będzie sapał i likwidował stanowisko to musi Janusz zapłacić odprawę.
  • Odpowiedz
Przez takich ludzi jak Ty i Twoja różowa to potem dziewczyna świeżo po studiach ma problem ze znalezieniem pracy

@Neko-chan51: Co to niby znaczy. To wg Ciebie nie powinno sie planowac rodziny czy w jaki sposob to zrobic?

@JimNH777: ?

Kuwa co jest z wami ludzie, placzecie, ze p0lki wpadaja "bo nie mysla" a jak ktos normalnie planuje rodzine to tez zle.
Chyba, ze wg was w ogole
  • Odpowiedz
w normalnym kraju pracownik podpisuje umowę ze nie zachoruje, albo jest zwalniany od razu po diagnozie.


@slayerNajlepszy: No tak, bo w ciąże się zachodzi równie przypadkowo co łapie choróbsko XD Niezłe porównanie typie, ale nie wyszło tym razem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Janusz wydarł się na dziewczynę a wykopki piszą, że hehe super ale jej przygadał. Wiadomo, że sytuacja dla niego niekorzystna a firma ma zarabiać powinien znaleźć kogoś na jej miejsce pewnie na stałe. I może to zrobić bo różowa nie kręciła tylko wprost powiedziała co i jak. Opcji jest dużo. Chociażby wypowiedzenie umowy po jej powrocie z okresem wypowiedzenia i elo. Jeśli firma jest mała to ZUS płaci zasiłek a
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania W sumie trochę dziwne zwyczaje w firmie - u mnie jak laski szły na L4 ciążowe, to często znienacka i nikomu się nie tłumaczyły. Tak jak przy zwykłej chorobie - też raczej nikt nie negocjuje z szefem ile go nie będzie, tylko jak lekarz każe nie pracować, to się informuje szefa i siedzi w domu.

Ja bylam pewna że w ciąży będę pracować jak najdłużej się da, ale już od
  • Odpowiedz
Poza tym dorośniecie to inaczej na pewne sprawy spojrzycie


@bylo_sobie_zycie: Janusz co prawda przegiął, ale domyślam się jak on teraz spojrzy na sprawę kiedy będzie miał dylemat podczas zatrudniania pracownika, gdy będzie miał do wyboru kobietę i mężczyznę.
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: XD polacy to sa jednak robaki.
Troxhe prxypominacie mi moją bylą partnerkę ktora 15 lat pracowala w korpo, pnac sie po szczeblach. Wielkei miedzynarodowe korpo. Dxieci nie, praca wazniejsza. W koncu osiagnela 14 tys brutto i w tym momencie #!$%@? ją na zbity pysk. Nawet nie uslyszala slowa dziekuje.laska przeszla zalamanie nerwowe ze stracila prsce, ze tak ją potraktowano, ze ona cale zycie dla nich, dla szefs, a oni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: moja robota to kopalnia matek, średnio 3 co kilka miesięcy, jako zwykłego pracownika #!$%@? mnie strzela od tej niesprawiedliwości z jaką traktuje się je i resztę która dzieci jak na razie nie ma (czyli też mnie)
łażą jak chcą, wiecznie ich nie ma, podpisują umowy i minutę później oznajmiają, że sory ale #!$%@? na dwa lata chorobowe + macierzyński i co chwilę tylko burdel przez nie. Ja się nawet
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jedna strona to to jak janusz się odzywał i jak do tego podszedł.
Ale druga strona to jednak taka że nie ma co się dziwić pracodawcy.

Nawet jeżeli to nie jest janusz tylko normalny szef to jeżeli jakaś pracownica zniknie mu na 2 lata na ten czas będzie musiał zatrudnić kogoś na zastępstwo. Tylko no właśnie po 2 latach ten pracownik na "zastępstwie" będzie dużo lepszym pracownikiem niż ta
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wg mnie to to jest ryzyko pracodawcy, zatrudniasz kobietę w wieku 25-35 lat, zawsze jest ryzyko że będzie ciąża.
Jedna z przyczyn dlaczego faceci zarabiają więcej jest wladnie to że nie zachodzą w ciążę. Facet conajwyżej zwolni się z pracy i nara. Kobieta zawsze może popracować miesiąc dwa i pyk L4 100 % płatne(co dopiero jest niesamowitą patologia). I teraz co czekać na taka, wziąć kogoś tylko na zastępstwo
  • Odpowiedz