Wpis z mikrobloga

@Strzalka zarabiając 15k netto na UOP bez najmniejszego problemu odłożę 5k. Na b2b również zakładam że faktura będzie na około 20k. Nie wiem jakie masz wydatki ale u mnie nie mając rodziny to żaden problem.
  • Odpowiedz
@flex: Mmm, blok z PRLu, co za luksusy. Pewnie okna po obu stronach mieszkania, 60m powierzchni i grube ściany. Dziś o takim to tylko można pomarzyć.
  • Odpowiedz
@Sheppard28: skąd tu taka dyskusja nt. tego czym jest klasa średnia się w ogóle rozwinęła zamiast sprawdzić definicję. "Middle class" wzięło się z tego, że w historii mieliśmy tylko dwie klasy: wyższa i plebs. Wyższa nie musiała pracować, a niższa była kompletnie zależna od wyższej. Podczas rewolucji przemysłowej pojawili się nagle ludzie wolnych zawodów, ludzie którzy nie musieli być przypisani do pana czy fabrykanta, drobni posiadacze, przedsiębiorcy, dziennikarze, lekarze, prawnicy
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: Po pierwsze po co po drugie co to zmieni. I tak nikogo nie przekonam, zresztą nie jest to moim celem. Na pierwszy rzut oka widać, że samo otoczenie domu (ogrodzenie, trawa, odwodnienie, kostka itd) to ponad 100k ale wykopki są mądre i wykopki wiedzą, że cała chałupa więcej niż 300k nie kosztowała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
niż domek na wypizdowie przy którym tylko ciągle coś robić musisz, a jak na rok wstrzymasz konserwację to od razu wygląda jak opuszczona melina xd


@FLAC: niech zgadnę, twoi starzy wychowali cię w PRLowskiej kostce?
  • Odpowiedz
@Strzalka No to widzisz, mamy całkiem inne poziomy wydatkow. Brak kredytu, mieszkanie wynajem 1300 kawalerka, jedzenie 800zl, paliwo 500zl, inne wydatki max 1500zl. To razem 4100zl.
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: Tak, będę w środku nocy rozpisywał Ci cały plan robót z kosztorysem od gołej działki do tego co widzisz na zdjęciu. Wierz dalej w mądre artykuły które rzekomo przeczytałeś, jak za kilka lat będziesz się gdzieś budował (mam nadzieję i szczerze życzę) to życie mocno zweryfikuje nabytą przez Ciebie w artykułach wiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrej nocy
  • Odpowiedz
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany:

no widać, że nie masz doswiadczenia w domach. Np po to, żeby postawić sobie zajebisty garaż 3 stanowiskowy na 2 samochody i motocykle gdzie jest w uj miejsca a nie upychać się w jednostanowiskowym.


Nie wiem czy wiesz, ale jak masz garaż w bryle, to nadal możesz dobudować oddzielny garaż. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam u siebie dwustanowiskowy i mi wystarcza, ale nadal wolałbym
  • Odpowiedz
@trololo55: tak jest, dlatego uciekłem ze wsi do miasta. Miastowi znowu uciekają z bloków na wieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie.
  • Odpowiedz
@r4do5: przerabiają to rodzice na wsi, z wielkim osobnym garażem przy domu i zima to zawsze dramat xd zapomnisz zamknąć auta? No to cyk, kurtka, buty bo na dworze -20 i ciśniesz przez te śniegi, zaspy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak samo noszenie toreb. Garaż w domui, cyk z bagażnika na szafkę jakieś mleko, wodę co tam może stać zamiast nosić toboły z auta do domu.
  • Odpowiedz