Wpis z mikrobloga

@robertx: Ten rząd może zrobić z polactwem co zechce. Ci ludzie łykną każdą propagandę. Jak w 3 stacjach tv i na 3 portalach oraz kanałach YouTube rozrywkowo-naukowych z influencerami powiedzą, ze smarowanie się kałem to ochrona przed covidem i pan minister na konferencji powie że od dziś ludzie mają obowiązkowo się nim smarować to będą żądać od policji zamykania czystych ludzi. To jest niedorzeczne, wręcz absurdalne.
Przypadkiem tej samej która rok temu twierdziła, że do opracowania bezpiecznych szczepionek potrzebuje minimum 3 lat? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@robertx: Potrzebne źródło.
Szczepionka powstała szybko bo:
1. prace trwały de facto od pojawienia się SARS 2 dekady temu,
2. wpompowano w badania niespotykaną ilość gotówki bo zwyczajnie było zapotrzebowanie i koncerny miały pewność zwrotu z inwestycji. Część badań klinicznych była prowadzona równolegle. W zwykłych okolicznościach trwa
@robertx: Nie pominięto żadnej fazy testów. Nie od dziś i nie od wczoraj szczepienia są dla osób zdrowych. Normalne, że pierwsze chce się zaszczepić zdrową populację jak najszybciej, a dodatkowe badania dopuszczające do szczepień kolejne grupy (jak ciężarne, czy młodzież) lub wykluczające interakcje z przyjmowanymi lekami pojawią się z czasem. Mieliby wstrzymywać szczepienia podczas kryzysu bo ten ułamek ułamka ludzi, którzy chorują przewlekle lub przyjmują określone leki nie wie, czy
@Janusz_Lubikwasa: Nie żaden symbol oblężonej twierdzy tylko ukazanie rzeczywistości. Dopóki nie zaczęliście klaskać zamordystom, którzy od roku ograniczają społeczeństwu prawa człowieka to miałem w nosie czy sobie klaskaliście do Olejnik w TVNIE czy do Holeckiej w TVP to w zasadzie mnie nie interesowaliście i mogliście sobie każdą pierdołę postulować. Jak dobraliście się do normalnych ludzi to przegieliście pałę i trzeba wam to pokazywać na każdym kroku.
@wladyslaw-krakowski ja nie klaszczę zamordystom, bo mam ich dość tak samo jak Ty. Ja klaszczę nauce i naukowcom, którzy lata pracy poświęcili aby wyprodukować coś co powstrzyma rozprzestrzenianie się chorób, a teraz przyjda jeden Oskarek z drugim i zaczną pisać, że to jakieś teorie spiskowe. Was i waszych głupot też już mam dość, tak samo jak zamordystycznych działań rządu.
@Janusz_Lubikwasa: Ale to wy chcecie segregacji sanitarnej i zabierania praw obywatelskich ludziom którzy z różnych przyczyn się nie szczepią. Mnie generalnie te szczepionki w ogóle nie obchodzą. Nie zamierzam ich dyskredytować, omawiać ich składu, szukać tam 5g, chipów czy innych pierdół. Wręcz zalecałbym je osobom, które się obawiają i chcą zwiększyć szanse lżejszego przejścia covida, zresztą jak przy grypie, oczywiście po konsultacji lekarskiej.