Wpis z mikrobloga

Mam strop o grubości 8.5 - 9 cm. Pomieszczenie około 19m nad piwnicą. Zerwaliśmy deski, legary i po usunięciu gruzu z watą widać goły strop. Jest toszke popękany i na środku pokoju jakby jest niżej. Po podskoczeniu na środku pokoju czuć drgania. Widać w stropie dziury po kolkach które ktoś od piwnicy wiercil w sufit. Od strony piwnicy nie widać żadnych pęknięć na suficie. Obok, w przedpokoju mamy ogrzewanie podłogowe i wylewkę - było już zrobione zanim się wprowadziliśmy. Na ten pokój plan był/jest taki sam. Styropian, rurki, wylewka, płytki. Tylko czy to bezpieczne ??? Proszę o pomoc #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
wisniowa211 - Mam strop o grubości 8.5 - 9 cm. Pomieszczenie około 19m nad piwnicą. Z...

źródło: comment_1619242850VFBw2go8zwE1OXBX5zV5ni.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@wisniowa211: Niezła partyzantka. Ważne są wymiary tego stropu i na których krawędziach występują spękania, bo powierzchnia nie ma w tym momencie znaczenia.

Do wstępnego ustalenia grubości stropu stosuje się zależność między smukłością, czyli stosunkiem rozpiętości efektywnej do wysokości użytecznej oraz stopnia zbrojenia płyty. W zależności od obciążenia przyjmuje się stopień zbrojenia od 0,5 do 1,5%. Zakładając, że masz płytę zbrojoną jednokierunkowo (6x3m), to w uproszczeniu 6m/0,08m = 75, a dla dwukierunkowo
  • Odpowiedz
@wisniowa211: ekspertem nie jestem, ale dwie opcje: albo jebnie albo nie :) jak nie jebło przez np. 30 lat to powinno wytrzymać kolejne 50 ;) zadzwoń do jakiegoś eksperta który zajmuje się odbiorem mieszkań po remoncie lub domów po wybudowaniu i zapytaj czy podjąłby się oceny takiego syropu i za ile
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wisniowa211: mam taki sam strop w 1 pokoju o wymiarach 4.5x4m. Nie tak popękany ale zrobiony w taki sam sposób w latach 60. Podlogowka i wylewka z miksokreta rok już się trzyma i nic się nie dzieje ;)
  • Odpowiedz
mam taki sam strop w 1 pokoju o wymiarach 4.5x4m. Nie tak popękany ale zrobiony w taki sam sposób w latach 60. Podlogowka i wylewka z miksokreta rok już się trzyma i nic się nie dzieje ;)


@kujol: Aaaaaa.. to luz! Przecież wszystkie stropy żelbetowe w latach 60 były robione tak samo, z tej samej wytrzymałości betonu kręconego przez wujka Cześka w betoniarce i z tych samych szyn i zardzewiałych kątowników
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@wisniowa211: Skonsultuj się z projektantem budowlanym, płyta cienka, beton wygląda na kiepski, może byłoby warto podeprzeć to od spodu jakimś kształtownikiem.

@mietek79: To raczej wymaga konkretnej ekspertyzy, bo samym podparciem można sobie zrobić więcej krzywdy, jeśli płyta jest zbrojona dołem (zmiana schematu statycznego).
  • Odpowiedz