Wpis z mikrobloga

Mam strop o grubości 8.5 - 9 cm. Pomieszczenie około 19m nad piwnicą. Zerwaliśmy deski, legary i po usunięciu gruzu z watą widać goły strop. Jest toszke popękany i na środku pokoju jakby jest niżej. Po podskoczeniu na środku pokoju czuć drgania. Widać w stropie dziury po kolkach które ktoś od piwnicy wiercil w sufit. Od strony piwnicy nie widać żadnych pęknięć na suficie. Obok, w przedpokoju mamy ogrzewanie podłogowe i wylewkę - było już zrobione zanim się wprowadziliśmy. Na ten pokój plan był/jest taki sam. Styropian, rurki, wylewka, płytki. Tylko czy to bezpieczne ??? Proszę o pomoc #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
wisniowa211 - Mam strop o grubości 8.5 - 9 cm. Pomieszczenie około 19m nad piwnicą. Z...

źródło: comment_1619242850VFBw2go8zwE1OXBX5zV5ni.jpg

Pobierz
  • 101
@wisniowa211:
Odkopałem, a że mi się nudzi to trochę podrzucę. Jeśli dasz 1 belkę stalowa na dole i podeprzesz to więcej złego zrobisz aniżeli dobrego. Dostaniesz moment podporowy, a zbrojenia górnego tam za cholerę nie ma.

Przy 8-9 cm masz dwie opcje
- wzmocnienie poprzez wykonanie nowej warstwy
- gęsto dołem podeprzeć tak aby naprężenia w teorii nie przekroczył nośności na rozciąganie betonu i żeby to równomiernie rozłożyć.
Ogólnie kapa -
@krolcz: @FejsFak: @dyzenteria: @mleko3-2procent: @WMPP: Bylo u mnie kilku budowlańców i 2 inżynierów budowy. Ogolnie wszyscy twierdza ze w starych domach stropy 9-10 cm to standard. Jest zbrojenie dolne. Większość z tych stropów w tamtych czasach opadała na środku bo na steplach uciekały. Wszyscy zgodnie twierdzą że nie ma szans żeby to się zarwało. Może się jedynie ugiac ponoć. Jeden zalecił podeprzeć stemplami na czas wylewki .
@wisniowa211 podeprzeć stemplami, ale na czas wylewki i wiązania. Najlepsze byłoby skuć 1cm i schropowacić trochę istniejącą posadzkę, podeprzeć, wylać 5cm B25 i byś wzmocniła tym strop. 9 cm strop ok, ale na 3m, a nie 4m. 4m przy 3m to jest przepaść. Sam mam podobny problem, pokój 4x4 i tak wibruje przy chodzeniu, że od dołu żyrandol się majta. Planuję dać belkę od spodu, uspawać sobie taką kratownicę. Gdzie na Śląsku
@benny2001 bzdura, a myślisz że teraz ma zbrojenie podporowe?jak że stropu 4m który nie ma górnego zbrojenia, da belkę pod spodem, to po prostu podzieli za 2, porysuje się nad belką i to wszystko, ale absolutnie nic się nie zawali


ę. Jeśli dasz 1 belkę stalowa na dole i podeprzesz to więcej złego zrobisz aniżeli dobrego. Dostaniesz moment podporowy, a zbrojenia górnego tam za cholerę nie ma.
@krolcz: Nic nie pisałem ze ma zbrojenie podporowe, raczej że go nie ma i wprowadzanie innej pracy dla stropu niż został zazbrojony jest kiepskim pomysłem. To co piszesz jest sensowne, ale zakładasz zniszczenie i wytworzenie przegubu. Zeby wykończenie nie strzeliło sam musiałbyś wykonać dylatację nad podporą.
@wisniowa211 za wszelką cenę panele na gruby
Podkładzie, płytki Ci się odspoją- nie odpadną, będą leżeć, ale każdy ruch po pokoju będzie utrapieniem bo będą Ci się otwierać szafki od wibracji
@krolcz: 15cm? Tam jest 3 cm opadnięty ten strop na środku. Około 12cm aby dorównać do przedpokoju. Proponowali mi 5-8 cm styropian plus 5cm anhydryt. Ja chcę ogrzewanie podłogowe tam zrobić
@wisniowa211: Korzystając z urlopu mogę się nieco rozpisać.

Wszyscy zgodnie twierdzą że nie ma szans żeby to się zarwało.

No spoko. To jak wygląda rozkład siatki prętów zbrojeniowych oraz ich średnica w tym stropie? Zbrojony jest krzyżowo czy jednokierunkowo? Coś musieli założyć, aby wyrazić taką opinię. Jeżeli nie zrobili odkrywek, to może chociaż najtańszy detektor mieli? Mi również może się wydawać, że na podstawie doświadczenia coś będzie się trzymać, a coś