Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak kumpel kupił sobie takiego d--------o spinnera (czy jak to się nazywało) na wycieczce autobusowej w gimbazie. Metalowy, świetnie wykończony i zbalansowany. Kręcił się jak p------y. Niestety tak zaczął szpanować nim w gimbusie że niefortunnie wyleciał mu przez okno ( stary star z rozsuwanymi szybami). Ryczał cały powrót do chaty xd
  • Odpowiedz
@Reevhar: my robilismy z monety i gwozdzia, poprosilem ojca zeby mi wywiercił idealnie w srodku monety takiej starej ciezkiej otwór i w to wkladalo sie albo wkret, albo gwozdzia. Na to nakładało się płytke blaszaną i owijało sie wystającego gwozdzia sznurkiem. Pociagniecie za sznurek powodowalo rozpedzenie tego urządzenia do zajebistych predkosci, zderzenia dwóch takich zabawek powodowaly ze iskry lataly kurna wszedzie, mozna bylo tym zabić.
  • Odpowiedz
@ReY1990: Polecisz jakiś z ali warty uwagi :D? nie za milionymonet

@Vanderwill: Generalnie to jest loteria, są takie firmy co kopiują Takara Tomy niemal idealnie, ale są też takie, gdzie element metalowy/gumowy jest pomalowanym plastikiem, albo istotny element funkcjonalny (jakieś ruchome części) jest pominięty. Najgorzej, jak chińczyk zrobił z dysku lewostronnego prawostronny, nie odwracając kierunku ostrzy i nie dość, że to niebezpieczne to jeszcze potrafi eksplodować kawałkami plastiku przy kontakcie z czymkolwiek... XD

Średnia cena za bączka na Ali to 8-15zł, można też tam zamówić oryginały Takary, ale wtedy wychodzi ~50-100zł za sztukę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jednak różnica w jakości jest ogromna.

Mam kilka chińskich "firm" i sklepów, w których wybieram na Ali w podróbkach, jednak jaka by podróba nie była to i tak wytrzymałością nie dorównuje oryginałowi i zwyczajnie potrafi popękać, a tutaj kropelka niewiele daje bo pękają elementy wystawione na obciążenia...
  • Odpowiedz
@Vanderwill: Ah no i wyrzutnie chińczyków są raczej do d--y tak. Chyba każda, jaką miałem się w jakimś stopniu popsuła i trzeba było rozkręcać i kleić, albo wymieniać sprężyny.
Te od Takary (po około 50zł te iskrzące nowsze) nie miały w ogóle problemów.
  • Odpowiedz