Wpis z mikrobloga

Zmarł Mirosław Handke, minister edukacji narodowej w rządzie Buzka, ojciec reformy, która dała Polsce gimnazja. To była jedna z najlepszych reform w 30letniej historii trzeciej RP, masowo przyczyniająca się do poprawy warunków bytowych i edukacji milionów dzieci z terenów wiejskich. Gimnazja we wszechmierze były dobre, czego dowodzą międzynarodowe rankingi PISA, gdzie polscy uczniowie w wieku gimnazjalnym zajmowali coraz wyższe miejsca.

#!$%@? gimnazjów jest jedną z najgłupszych pisowskich decyzji i po raz kolejny udowadnia, że jakiekolwiek działania tego rządu autorytarnych kleptokratów nie mają na celu poprawy funkcjonowania państwa tylko krótkoterminowy zysk wyborczy u ich docelowego elektoratu, czyli leniwych polackich dziadów na emeryturze ze średnim niepełnym, no ale do szkoły to chodzili ośmioklasowej PRLowskiej, a to jak magister teraz.

Warto pamiętać, że zanim był Czarnek który rozjebuje uniwersytety była Zalewska, która #!$%@?ła edukację szkolną. Wszystko, do czego dotkną się te populistyczne mafijne kreatury zmienia się w Ziobro.

#neuropa #4konserwy #szkola #edukacja #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
Pobierz
źródło: comment_16191557910PSkwbQzYDITdMjMpDJsVA.jpg
  • 73
Cztery gruntowne reformy


@przeciwko78: wysadzenie podziału administracyjnego z 49 na 16 było aby pozbyć się znajomych poprzedników obsadzonych na różnych stanowiskach na szczeblu lokalnym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Reforma emerytalna nie obejmowała w takim samym zakresie służb mundurowych.


@Majk_: a to nie było tak że na początku wszyscy poszli do jednego systemu, a później SLD zaczęło wyjmować święte krowy z systemu?
@xionze: potenżnyh Czarniecki był w rządzie buzka jakieś 10 miesięcy. Nawet krócej niż Lech Kaczyński xD

Wszystko sie da


@xionze: w zapyziałej Polsce w 98 roku, nie wszystko się dało, mały byłeś to nie wiesz. Ta reforma była potrzebna i tyle. Mało tego - ona okazała się udana, jak na tamte czasy i możliwości, chociaż nie od razu, i była potem poprawiana itd.
To

Zmarnowali mój rocznikytowany tekst...

jest histeryczna
@Majk_ Pamięć wiewiórki. Jestem trzecim rocznikiem (30+) wówczas po ustanowieniu gimnazjów, to była wylęgarnia patologii - nic więcej. Nie znacie prawdziwych realiów tamtych czasów. Wyniki nauczania to nie jest żaden wyznacznik, w praktyce i tak przedmiotów nauczali Ci sami nauczyciele, co wcześniej w podstawówce. Efekt był taki, że zamiast dokończyć podstawowe nauczanie w znanym i lubianym towarzystwie nauczycieli i uczniów, rozdzielili nas i część musiała jeździć 8 km do jakiegoś innego #!$%@?,
@Majk_ Największym problemem gimnazjum był program nauczania. Ostatecznie tak źle nie wyszło bo program chyba 3 razy zmieniano. No ale na tym polega ewolucja i tak się powinno robić. A nie rozwalać cały system edukacja jak PiS.
@Majk_: nie jestem fanem pisowskich dereform ale nie wiem w sumie czy te gimnazja byly dobrym pomyslem. Moze dla dzieci wiejskich tak - ale na pewno nie dla mnie gdzie bylem na 3 lata zamkniety razem z blokowa patologia ktora mi strasznie dokuczala. Jest to jedna z traum ktora ciagnie sie za mna jak na razie cale dorosle zycie. Nie moge powiedziec ze to mi #!$%@? psychike bo bylo jeszcze pare
@Majk_: Przyznam, że nie jestem zwolennikiem wprowadzenia gimnazjów, acz moja opinia nigdy nie była poparta tylko subiektywnym zdaniem moim jak i innych, którzy przez gimnazjum przeszli, oraz tych którzy przeszli przez stary system. Jednak byłem również przeciwnikiem ponownej zmiany systemu edukacji na system 8+4 bo wiedziałem że wywołą to ogrom chaosu i jeszcze więcej problemów,chociażby organizacyjnych.
Trochę nie rozumiem co ma gimnazjum do patologi. W sensie teraz są klasy 1-8 i co uważasz, że przy innym podziale klas patologia by nie bylo? Jak byś z nimi chodził do szkoły to tak samo by Ci dokuczali tylko nie w gimnazjum a np. W 7 klasie itp.


@Variv: w 1-6 znales wszystkich od dziecka taka jest roznica. Nie byles laczony z randomami tylko mozna powiedziec ze sie z nimi
Niby wszyscy wiemy w jakim stanie jest służba zdrowia ale na samą myśl o konieczności podwyższenia składek reagujemy histerycznie.


@przeciwko78: Reagujemy histerycznie bo nie wierzmy, że rząd zrobi z tymi pieniędzmi cokolwiek innego niż ukradnie i kupi Obajtkowi 30 dworków. Nie wysokość składek jest problemem co pokazuje przykład zachodu - problemem jest, że Polska to afrykańska, plemienna dzicz a nie państwo.

Tutaj są twarde dowody na to aby wierzyć, że ktokolwiek
@Majk_: Drugi gimbusowy rocznik here. Na papierze jestem w stanie przyjąć argument za tym, że niby tereny wiejskie zyskały wyspecjalizowanych nauczycieli, ale w praktyce coś mi się wierzyć nie chce; ze wspaniałej podstawówki, w której uczyli ludzie z powołaniem i z której wyniosłem pasję do przedmiotów ścisłych trafiłem do patologicznej rejonówki, do której łapano byle jakich nauczycieli (a było to w Warszawie), trzy lata zmarnowane i nie jest to tylko moja
to też, ale przy obecnym finansowaniu to lepiej nie będzie.


@przeciwko78: No to najpierw rząd powinien dopłacić z budżetu i pokazać, że jak się dosypie hajsu to się poprawia. Wtedy histeria na wyższe składki będzie znacznie mniejsza jak będzie widać że to coś daje.

Ale rząd #!$%@?ł kasę na 500+, 13 i 14 emerytury, wesołe pasienie górniczych nierobów a lekarzom powiedzieli tylko żeby przestali jeść kanapki z kawiorem.

Jak podniosą składki
@Majk_: Gimnazja to był kołchoz, przepełnione klasy, multum bezsensownych napchanych przedmiotów i nauczyciele z łapanki którzy w ogóle nie powinni być dopuszczeni do zawodu a raczej niektórzy powinni zostać zamknięci w oddziale zamkniętym, już wolałbym kontynuować naukę ośmioletnią w szkole podstawowej, trzeba być debilem aby chwalić gimnazja, to był najgorszy okres w systemie nauczania i zbrodnia na zdrowiu psychicznym dzieciaków.