Wpis z mikrobloga

Zmarł Mirosław Handke, minister edukacji narodowej w rządzie Buzka, ojciec reformy, która dała Polsce gimnazja. To była jedna z najlepszych reform w 30letniej historii trzeciej RP, masowo przyczyniająca się do poprawy warunków bytowych i edukacji milionów dzieci z terenów wiejskich. Gimnazja we wszechmierze były dobre, czego dowodzą międzynarodowe rankingi PISA, gdzie polscy uczniowie w wieku gimnazjalnym zajmowali coraz wyższe miejsca.

#!$%@? gimnazjów jest jedną z najgłupszych pisowskich decyzji i po raz kolejny udowadnia, że jakiekolwiek działania tego rządu autorytarnych kleptokratów nie mają na celu poprawy funkcjonowania państwa tylko krótkoterminowy zysk wyborczy u ich docelowego elektoratu, czyli leniwych polackich dziadów na emeryturze ze średnim niepełnym, no ale do szkoły to chodzili ośmioklasowej PRLowskiej, a to jak magister teraz.

Warto pamiętać, że zanim był Czarnek który rozjebuje uniwersytety była Zalewska, która #!$%@?ła edukację szkolną. Wszystko, do czego dotkną się te populistyczne mafijne kreatury zmienia się w Ziobro.

#neuropa #4konserwy #szkola #edukacja #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
Majk_ - Zmarł Mirosław Handke, minister edukacji narodowej w rządzie Buzka, ojciec re...

źródło: comment_16191557910PSkwbQzYDITdMjMpDJsVA.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Majk_: to w ogóle był megarząd. Cztery gruntowne reformy zamiast skupić się na systemowej grabieży państwa. Dziś to zupełnie nie do pomyślenia.
To zresztą nie tylko PIS, nasz poziom jest obecnie taki, że wolno nam wyłącznie obiecywać.
Niby wszyscy wiemy w jakim stanie jest służba zdrowia ale na samą myśl o konieczności podwyższenia składek reagujemy histerycznie.
  • Odpowiedz
@przeciwko78: reformy AWS/UW były bardzo ambitne, ale w wielu miejscach jednak kulały. Reforma emerytalna nie obejmowała w takim samym zakresie służb mundurowych. Reforma edukacji nie ruszała karty nauczyciela. Kasy chorych działały świetnie, o ile region był bogaty.

AWS nie był idealny, a światopoglądowo to takie same regresywne konswerwy co PiS, ale w porównaniu z aktualnymi złodziejami to był rząd tytanów.
  • Odpowiedz
  • 20
@Majk_ mega dobra reforma i dlatego gimbus to synonim idioty xdd. Mieszanie ze sobą niedojrzałych emocjonalnie dzieci to najgorsze co mogło je spotkać. Likwidacja tych źródeł patologii to dobra decyzja.
  • Odpowiedz
@Majk_: Reforma to jedno, ale na wzrost w rankingach mógł mieć też znaczący wpływ fakt, że kraj po ciężkiej transformacji i biednych latach 90 powoli wstawał z kolan. Spadające bezrobocie, wzrost płac po 2000 a szczególnie po 2004 roku powodował, że rodzice już nie tylko zajmowali czy będą mieli dać dzieciakom coś do jedzenia czy stać ich na porządną kurtkę lub buty dla dziecka. Mogli poświęcić dzieciom więcej czasu i
  • Odpowiedz
@przeciwko78: a która z tych reform się udała?
Gimnazjum to było klasyczna zmiana na pokaz, nie zmieniono sposobu nauczania tylko szeregowanie uczniów, nie ruszono najważniejszych problemów polskiej szkoły.
Emerytalna nie przetrwała, tak samo służby zdrowia.
  • Odpowiedz
@yourfatherdrunk: to była fundamentalna zmiana. Ruszono tyle ile się dało. I przyniosło wymierne efekty, w rankingach PISA nasze dzieci wypadają świetnie.
W służbie zdrowia zaczęto wreszcie liczyć koszty. Itd.
Każda z tych reform wymagała kontynuacji ale oni je przynajmniej zaczęli.
  • Odpowiedz
@Majk_: ta był taki wspaniały, z rocznika 86 zrobiono królików doświadczalnych, był totalny burdel przez cały czas, razem z maturą. A i tak wszystko jak krew w piach bo znowu cofneliśmy sie do 1999
Wspaniałe były też AWS i UW które nie przetrwały i tak powstała po i pis
  • Odpowiedz
Gimnazjum to było klasyczna zmiana na pokaz, nie zmieniono sposobu nauczania tylko szeregowanie uczniów,


@yourfatherdrunk: Gimnazjum sporo dało dzieciom z terenów wiejskich. Wyspecjalizowani nauczyciele przedmiotowi, generalnie wyższy poziom niż w podstawówkach. W miastach bez większej różnicy, oprócz gimnazjów przy liceach, te się sprawdziły.
  • Odpowiedz
@Majk_: nie jestem fanem pisowskich dereform ale nie wiem w sumie czy te gimnazja byly dobrym pomyslem. Moze dla dzieci wiejskich tak - ale na pewno nie dla mnie gdzie bylem na 3 lata zamkniety razem z blokowa patologia ktora mi strasznie dokuczala. Jest to jedna z traum ktora ciagnie sie za mna jak na razie cale dorosle zycie. Nie moge powiedziec ze to mi #!$%@? psychike bo bylo jeszcze
  • Odpowiedz
@slapdash: Wszystko sie da ale nie jak takie patałachy sie za to biorą. To tak jakby szefem KIE zrobić rysia czarneckiego, oh wait...
Zmarnowali mój rocznik, do tej pory jak widze Buzka to mi sie na rzygi zbiera.
  • Odpowiedz