Wpis z mikrobloga

typie, ale ty serio nie ogarniasz, że jeżeli podnieca cię ból dupy lewactwa i tym sobie racjonalizujesz promowanie otwartego naziola, i to do tego w kraju, który tyle przez nazioli wycierpiał, to znaczy, że jesteś... no właśnie kim? W sumie to przychodzi mi kilka obelg do głowy, ale ostatnio wróciłem z banicji i sobie daruję. Niech każdy sobie sam dopowie.


@bacaa90:
No i w koło macieju te same wymysły XD
@Humbaq: Zresztą polecam ci poczytać jak wyglądała dehumanizacja grup w reżimach totalitarnych. Ty myślisz, że jakby Hitler od początku proponował palenie Żydów w piecach to ludzie by na to przystali? Oczywiście, że nie - popukaliby się w głowę i uznali go za wariata.

Nie, na początku trzeba było zdefiniować wroga - "oni vs my". Potem zacząć go atakować - "to nie są prawdziwi obywatele, oni nas oszukują, zarabiają na naszej krzywdzie".
@rzep: Nadal nie rozumiem porównania pomiędzy systemowym reżimem propagandy, a gościem, który tworzy komiksy w internecie. To jest zwykły sofizmat rozszerzenia.
Jakby zupełnie ignorujesz fakt, że podczas gdy o propagandzie nazistowskiej debatowało się publicznie w sposób rzeczowy (od samego początku, bo nie wzięła się ona znikąd), o tyle nie ma żadnych dowodów, że ktokolwiek bierze na poważnie komiksy stonetossa. Tylko szeroko pojęta poprawno polityczna lewica traktuje to na serio. Oczywiście jest
Nadal nie rozumiem porównania pomiędzy systemowym reżimem propagandy, a gościem, który tworzy komiksy w internecie. To jest zwykły sofizmat rozszerzenia.

Jakby zupełnie ignorujesz fakt, że podczas gdy o propagandzie nazistowskiej debatowało się publicznie w sposób rzeczowy, o tyle nie ma żadnych dowodów, że ktokolwiek bierze na poważnie komiksy stonetossa. Oczywiście jest pewnie margines ludzi, którzy z różnych przyczyn wyznają denializm holokaustu itp. Ale do cholery, nie na podstawie komiksu xD


@Humbaq:
I bardzo dobrze. Normalizacja braku cenzury w internecie jest czymś, co bardzo popieram.


Mowa o normalizacji określonych poglądów. Nie było mowy o żadnej cenzurze. Słabo Ci wyszła ta manipulacja.

Zastanawiam się - skoro jego komiksy są tak popularne - to gdzie jest przyklad normalizacji pogladow pro-nazi? Ja w zamian podziele sie przykladami normalizacji propagowania komunizmu. Zobaczymy czego jest wiecej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Humbaq: Może Cię to
@rzep:

Propaganda przestaje być propagandą gdy robi to jeden koleś zamiast aparatura państwa?

Tak, szczególnie jeżeli jest to koleś, którego tylko lewicowcy biorą na poważnie xD Każda sugestia, wybiórczy dobór argumentów to propaganda sensu largo, ale nie wszystko co jest propagandą należy traktować jako rzeczywistą próbę kreowania poglądów, szczególnie jeżeli zamyka się w sferze humoru obrazkowego.

Dlatego te komiksy i te treści wplata delikatnie, pomiędzy inne alt-rightowe tematy.

Jakie delikatnie? Wprost
A tak na dokładkę, wyjdźcie ze swojego oblężonego bąbelka i zobaczcie jakie są realne źródła rasizmu we współczesnym świecie:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-22/usa-strefa-autonomiczna-w-miejscu-smierci-floyda-biali-maja-przestrzegac-instrukcji/?ref=slider

Ale oczywiście to stonetoss i neonaziści są dzisiaj największym zarzewiem rasizmu XD Nawet szkoda już mi komentować...


@Humbaq:
<nikt nie bierze na poważnie tych jego komiksów
<CZARNI MORDUJĄ BIAŁYCH NA ULICACH, TO ONI SĄ PRAWDZIWYMI OPRAWCAMI, WYJDŹCIE ZE SWOJEJ BAŃKI OBUDŹCIE SIĘ
Nie rozśmieszaj mnie... Nie znasz założeń komunizmu, jeżeli stwierdzasz, że komunizm nie jest zbrodniczą ideologią. Każda, powtarzam każda, forma wprowadzenia centralnie sterowanej gospodarki, który jest niezbędny do czystego socjalizmu


@Humbaq: Przykro mi, ale to właśnie Ty w tym momencie wykazałeś się niewiedzą. Nie każdy odłam komunizmu przyjmuje konieczność wprowadzenia centralnie sterowanej gospodarki. Marksizm nie jest jedyną gałęzią tej ideologii. Poza tym, sama centralnie sterowana gospodarka również nie jest w swoim założeniu
@IrracjonalnaProweniencja: jakim wyznawcą na wszystko co dobre? Może w Twoim czarno-białym świecie tak jest ale ja lubię sobie poczytać od czasu do czasu Krytykę Polityczną (mimo, że z główną linią się kompletnie nie zgadzam) bo trafiają się ciekawe teksty jak i posłuchać co ma do powiedzenia Woś i inni spoza mojej bańki. I robię to właśnie dlatego, żeby wiedzieć jak na świat patrzą ludzi o kompletnie odmiennych od moich poglądach. I
@CosyGrave: Rozumiem, że wszyscy krzyczący o tym, że Stonetoss to faszysta i w związku z tym jego dzieła są już splugawione jego poglądami nie oglądają np filmów Disneya, znanego ze swego antysemityzmu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz wyobraźcie sobie, że wrzucacie na mirko scenę z Króla Lwa a w komentarzach ludzie się zesrywają "czemu wrzucasz film antysemity?" "czemu bronisz antysemity?!" XDDDD
sam fakt dbania o integralność etniczną i kulturową narodu nie jest zbrodniczy.


@Tranzystor_IGBT: Zgadza się, o ile nie dojdzie do tego podbój, czystki, lebensraum i nienawiść wobec mniejszości etnicznych połączona z ich siłowym zwalczaniem. A to również w swoich założeniach miał nazizm.
tego dochodzą spółdzielnie, czy choćby, popularna dziś w krajach europejskich, społeczna gospodarka rynkowa, która w mniejszym lub większym stopniu, wprowadza założenia tej ideologii.


@shiromaru: a elementy faszystowskiej doktryny gospodarczej dotyczace wspolpracy na linii rząd-prywatne przedsiebiorstwa pomogły w czasach pandemii zmobilizować prywatne przedsiebiorstwa do realizacji rządowych kontraktow na sprzet medyczny, testy czy szczepionki.

a elementy faszystowskiej doktryny gospodarczej dotyczace wspolpracy na linii rząd-prywatne przedsiebiorstwa pomogły w czasach pandemii zmobilizować prywatne przedsiebiorstwa do realizacji rządowych kontraktow na sprzet medyczny, testy czy szczepionki.


@Tranzystor_IGBT: Tu już piszesz o konsekwencjach polityki, a nie o ideologii. Przykro mi, ale nie na temat.
@CosyGrave: też widuję co jakiś czas te komiksy i nawet nie znam autora. Jak jest w punkt to jest w punkt, a jak nie to nie. Ten akurat jest wyjątkowo trafny. Nikomu się nie chce do każdego komiksu/mema/whatsoever sprawdzać historii i poglądów autora na 3 pokolenia wstecz, żeby nie zostać uznanym za faszyste. Cancel culture at its finest. To brzmi jak "nie umiem odnieść się do sedna problemu to się przyczepie