Wpis z mikrobloga

#polskiepato #rejestrzboczencow

Nic mnie tak nie zniechęca do pracy, jak złodzieje moich tekstów. Raz prawie zrezygnowałam z pisania bloga właśnie ze względu na plagiaty. Wtedy głównym winowajcą był autor podcastu "Dark". Dziś zauważyłam, że on nadal sięga po moje teksty i na nich zarabia. Jest mi straszliwie przykro i nie wiem już co z tym zrobić... Potrzebuję Waszej opinii.

Wrzucam screena komentarza, który dostałam na swoim blogu, pod tym artykułem. Sprawdziłam ten podcast i faktycznie, niektóre zdania żywcem wyjęte z mojego tekstu, niektóre tylko ze zmiennym szykiem lub zmianą słów typu "droga" na "ulica" itp. Chronologia wydarzeń też taka sama. Co o tym myślicie? Oprócz tego, wiele informacji autor podcastu po prostu zmyślił, co zdarza mu się bardzo często. Informacje o dzieciństwie księdza Marcina Ł., które podałam na blogu pochodzą od osoby z jego bliskiego otoczenia, z którą się kontaktowałam. Wszystkie inne, które autor podcastu "Dark" podał są zmyślone i są jego dywagacjami.

To nie pierwszy raz, kiedy autor podcastu "Dark" mnie plagiatuje. Napisałam kiedyś do niego w tej sprawie i usunął jeden materiał. W rozmowie okazało się że on uważa, że to, co w Googlach należy do wszystkich i można z tego czerpać do woli. Nie płaci też za zdjęcia, które kopiuje z gazet. Odniosłam wrażenie, że to albo bardzo młody albo bardzo mało inteligentny człowiek, do tego cwaniak. Na swoim Patronite zarabia od niedawna kilka stów miesięcznie na podpierdzielaniu czyichś prac. Wrzuca swoje filmiki bardzo często, widać, że niewiele czasu zajmuje mu napisanie tekstu i jego nagranie, co jest bardzo dziwne, bo sama dobrze wiem ile mi zajmuje samo zebranie informacji i złożenie je w całościową historie.

Co zrobić? Sprawa sądowa to kupa kasy, chociaż zapewne wygarną mam w kieszeni. Ale czy opłaca się? #pytaniedoeksperta Prześledzę jego wszystkie materiały na YT i napiszę do innych twórców, których okradł z tekstów i zdjęć. Może wspólnie z nimi założę mu sprawę? Co myślicie? Ten podcast o Marcinie Ł. to najprawdopodobniej nie jedyny, który splagiatował z mojego bloga. Widzę, że nagrywał też o małżeństwie M. z Wisznic-Kolonii, o których pisałam i jeździłam tam osobiście zbierać informacje. Fajnie mu, siedzi przed kompem i wszystko ma podane na tacy, a ja się najeżdżę, nadzwonię, wyłażę po sądach... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przez takich gagatków odechciewa się wszystkiego, echhh.

#afera #plagiat #truecrime #podcast #kryminalne #kryminalistyka
Pobierz
źródło: comment_16187531424XfBx2BODhcNhMsE7Cot3T.jpg
  • 244
@Decode:

tym samym sposobem, od osoby która napisała artykuł, z którego się inspiruje

Np. Korzystała z zapisów rozpraw, czyli pracy adwokatów, sędziego i świadków, czyli według twojej logiki też popełniała plagiat ( )

i nie potrzebowałem do tego żadnej innej książki niż własny umysł

Gratuluję, na pewno promotor uwalał pracę wszystkim normalnym, którzy robili takie niemoralne rzeczy jak np. przypisy

Nie chce mi się nawet z
@kvoka:

Ja swoje dowody zapisać zdążyłam.


Szanuje twoją prace jak #!$%@?, twoje teksty choć ciężko się je czyta, są napisane wyśmienicie. Jazda z typem, niech się nauczy The hard way.

@Decode:

Czyli wykorzystujesz pracę kogoś, kto już cos napisał

@kvoka no dobra, niech ci bedzie. Jak dla mnie niczym sie nie różnisz moralnie od niego.

Taki gosciu, od którego ty sie inspirujesz, od nikogo sie nie inspirował.


Widzę że kolega
@kvoka Gdzieś tam wśród tych wielu komentarzy przeczytałam poradę, byś usunęła bloga i robiła tylko podcasty - widziałam również Twoją odpowiedź, ale i tak muszę dodać od siebie - proszę, nie! Ja jestem z tych osób, które wolą treści pisane, na pewno nie jestem w tym jedyna. Wiem także, że przez to na pewno omija mnie dużo ciekawych historii, ale cóż, podcast to jest coś, do czego nie mogę się przekonać. Lubię
@kvoka: w sumie to nie jego wina ze cie kopiuje tylko twoja ze nie robisz ze swoimi tekstami nic dalej i nie monetyzujesz ich
wtedy moglabys z nim walczyc na yt i zglaszac jego filmy jesli rzeczywiscie cie skopiowal

podobnie jest z ta pasta o wedkarzu ktora pochodzi z karaczana a autor jest anonimowy. jakis wykopek twierdzi ze to jego i dostaje za nia pieniadze pomimo tego ze autor jest nieznany.
@kvoka: Hey a moze dogadaj sie z gosciem i zacznijcie robic razem ten podcast Dark. Nic nie zyskasz a on straci. A po mojemu to win win sytuacja. Pokażesz się, pogadacie, ludzie tego posluchają i zasięgi się nakręcą
Hey a moze dogadaj sie z gosciem i zacznijcie robic razem ten podcast Dark. Nic nie zyskasz a on straci. A po mojemu to win win sytuacja. Pokażesz się, pogadacie, ludzie tego posluchają i zasięgi się nakręcą


@Grendal: W mojej prywatnej opinii ten podcast jest bardzo słaby, wręcz jeden z najsłabszych na YT. Nic bym nie zyskała nawiązując współprace, bo autor "Dark" nie robi nic do czego chciałabym równać. Nie chciałabym
w sumie to nie jego wina ze cie kopiuje tylko twoja ze nie robisz ze swoimi tekstami nic dalej i nie monetyzujesz ich

wtedy moglabys z nim walczyc na yt i zglaszac jego filmy jesli rzeczywiscie cie skopiowal

podobnie jest z ta pasta o wedkarzu ktora pochodzi z karaczana a autor jest anonimowy. jakis wykopek twierdzi ze to jego i dostaje za nia pieniadze pomimo tego ze autor jest nieznany.

podobnie jest
@kvoka: ciśnij. Ode mnie gosc kupił rzeczy, a pozniej chcial je drozej opchnąć na allegro korzystając z moich zdjęć i swoich (byle jak wykonanych). Wysłałem przez allegro jedną wiadomosc i gość obsrany wysłał mi 200 stowy za wykorzystanie zdjęć i usunął moje zdjęcia z serwisu. Ty możesz przycisnąć go jeszcze bardziej