Wpis z mikrobloga

#polskiepato #rejestrzboczencow

Nic mnie tak nie zniechęca do pracy, jak złodzieje moich tekstów. Raz prawie zrezygnowałam z pisania bloga właśnie ze względu na plagiaty. Wtedy głównym winowajcą był autor podcastu "Dark". Dziś zauważyłam, że on nadal sięga po moje teksty i na nich zarabia. Jest mi straszliwie przykro i nie wiem już co z tym zrobić... Potrzebuję Waszej opinii.

Wrzucam screena komentarza, który dostałam na swoim blogu, pod tym artykułem. Sprawdziłam ten podcast i faktycznie, niektóre zdania żywcem wyjęte z mojego tekstu, niektóre tylko ze zmiennym szykiem lub zmianą słów typu "droga" na "ulica" itp. Chronologia wydarzeń też taka sama. Co o tym myślicie? Oprócz tego, wiele informacji autor podcastu po prostu zmyślił, co zdarza mu się bardzo często. Informacje o dzieciństwie księdza Marcina Ł., które podałam na blogu pochodzą od osoby z jego bliskiego otoczenia, z którą się kontaktowałam. Wszystkie inne, które autor podcastu "Dark" podał są zmyślone i są jego dywagacjami.

To nie pierwszy raz, kiedy autor podcastu "Dark" mnie plagiatuje. Napisałam kiedyś do niego w tej sprawie i usunął jeden materiał. W rozmowie okazało się że on uważa, że to, co w Googlach należy do wszystkich i można z tego czerpać do woli. Nie płaci też za zdjęcia, które kopiuje z gazet. Odniosłam wrażenie, że to albo bardzo młody albo bardzo mało inteligentny człowiek, do tego cwaniak. Na swoim Patronite zarabia od niedawna kilka stów miesięcznie na podpierdzielaniu czyichś prac. Wrzuca swoje filmiki bardzo często, widać, że niewiele czasu zajmuje mu napisanie tekstu i jego nagranie, co jest bardzo dziwne, bo sama dobrze wiem ile mi zajmuje samo zebranie informacji i złożenie je w całościową historie.

Co zrobić? Sprawa sądowa to kupa kasy, chociaż zapewne wygarną mam w kieszeni. Ale czy opłaca się? #pytaniedoeksperta Prześledzę jego wszystkie materiały na YT i napiszę do innych twórców, których okradł z tekstów i zdjęć. Może wspólnie z nimi założę mu sprawę? Co myślicie? Ten podcast o Marcinie Ł. to najprawdopodobniej nie jedyny, który splagiatował z mojego bloga. Widzę, że nagrywał też o małżeństwie M. z Wisznic-Kolonii, o których pisałam i jeździłam tam osobiście zbierać informacje. Fajnie mu, siedzi przed kompem i wszystko ma podane na tacy, a ja się najeżdżę, nadzwonię, wyłażę po sądach... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przez takich gagatków odechciewa się wszystkiego, echhh.

#afera #plagiat #truecrime #podcast #kryminalne #kryminalistyka
kvoka - #polskiepato #rejestrzboczencow 

Nic mnie tak nie zniechęca do pracy, jak ...

źródło: comment_16187531424XfBx2BODhcNhMsE7Cot3T.jpg

Pobierz
  • 244
  • Odpowiedz
@kvoka: Wiesz ważne tak naprawdę jest to jakie ma zasięgi i ilu subskrybentów. Gosc ma ewidentnie problem z tworzeniem scenariuszy i masz mozliwosc cos z tego ugrac. Probowalem wyszukac na yt ten podcast ale jestem takim boomerem ze algorytm nic mi sie nie podpowiada.
A ty masz kanal na YT? Kto ma wiecej subskrybentow?
Ja patrze na sprawe czysto matematycznie, co w obecnej sytuacji jestes w stanie z tego wszysktkiego
  • Odpowiedz
jeszcze mi wyskocz z tym ze baba moze isc gola do lasu o 12 w nocy i nikt nie ma prawa jej zgwalcic xD


@farara: masz rację. Artykuł 197 Kodeksu Karnego ma ukryty paragraf o którym nikt nie wie. Jest to paragraf 2137 mówiący:
"jak baba se chodzi goła to chop może jom zgwałcić i nic mu nie będzie bo się sama prosiła"

Myślałeś o tym, żeby się rozpędzić i
  • Odpowiedz
@kvoka: Poszukaj sobie bloga i10 jemu też ktoś przepisał bloga i wydał jako swoją książkę, trochę opisuje jak wyglądała jego walka w sadzie
  • Odpowiedz
@kvoka: kiedys byl facet co byl tez wkurzony na takie poskradanie, w regulaminie napkdal ze kazde jego zdanie uzyte bez jego zgody i wiedzy jest warte x kasy. Domagał sie odszkodowania i chyba je dostal moze nie w tej sumie ale jednak. Nie pamietam teraz czy gazeta czy teleeizja sobie brała jego teksty ;)
  • Odpowiedz
  • 2
@kvoka Wczoraj czytalam kilka artykułów o zabostwie Madzi z Kielc i przypadkiem trafiłam na podcast tego typa...wylaczylam bo slowo w slowo bylo zywcem zerzniete z tego co czytalam. I widze, ze to nie bylo moje subiektywne odczucie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kvoka witaj tutaj wklejam oświadczenie tego Szymona założyciela kanału Dark: Cześć. Jak pewnie już cześć z Was wie, ostatnio zostałem oskarżony o plagiat (i kradzież?). Na chwilę obecną nie chce publicznie wypowiadać się w tej kwestii aby nie nakręcać jeszcze bardziej tej spirali i nie dawać pożywki tym, którzy na to czekają. Pod wpływem emocji usunąłem wszystkie podcasty że spoti i innych platform - dlatego nie możecie słuchać podcastów. Materiały na yt są obecnie prywatne i zostanie tak przez pewien czas.

Sprawa jest rozwojową i bardzo delikatna. Na pewno w niedalekiej przyszłości publicznie wypowiem się w tej kwestii, mam jednak nadzieję, że będzie to pierwsza i ostatnia, tego typu wypowiedź.

Fala hejtu i obelżywej krytyki, która wylała się na mnie jest przytłaczająca. Postanowiłem więc, że na pewien czas podcast zostanie zawieszony. Nie wiem na jak długo, muszę wszystko dokładnie sobie poukładać i przemyśleć. Jeżeli w którymkolwiek momencie popełniłem błąd to bez wahania przyznam się to niego i przeproszę. Jeżeli jednak okaże się, że działania, które sprowokowała autorka (pewnego bloga) są nie współmierne do mojej, ewentualnej winy... no cóż, wtedy mam nadzieję, że nie będę już nazywany złodziejem.
  • Odpowiedz