Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 123
W Faktach TVN był materiał o paszportach covidovych. Zaczyna się dawanie ludziom nadziei na złudną wolność w postaci kodu QR. Zobaczycie, że jak tylko pojawią się protesty przeciw paszportom to będą mówić, że protestujący chcą dalszych obostrzeń, braku wolności i zerowej szansy na powrót do starej normalności, a przecież paszport jest tym co wyciągnie nas z tej pandemii. Taka będzie narracja.
#paszport #koronawirus #polska #covid
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muchmuchmuch:

Opisz konkretnie co masz przeciwko temu, że zostaną wprowadzone specjalne paszporty, bo póki co wygląda to tak jak jedna wielka nieznajomość tematu, a komentujący przyklaskują, bo nie potrafią zmierzyć się z nową lepszą rzeczywistością. Gdybyście trochę mieli więcej oleju w głowach, to byście rozkminili, że to jest przełom, który poprowadzi świat ku lepszemu.

Nie wierzę. Ty tak na serio, czy epic troll/idiota?

Pytanie jakie to osoby i dlaczego nie
  • Odpowiedz
Po drugie oczywiste śledzenie wszelkiej aktywności ludzi poza domem jeśli chodzi o dobrą kulturowe: chcesz wejść do knajpy? Pyk skanujesz kod QR. Na basen? To samo. Ktoś te dane na pewno będzie zbierać. To kopalnia wiedzy dla bigdata itp.

To samo robi Twój telefon, ale dużo lepiej. No i karta płatnicza.

Po trzecie wycieki danych: jaki złodziej nie chciałby otrzymać dane o życiu ludzi, by móc wykorzystać taką wiedzę do oszustw czy
  • Odpowiedz
@muchmuchmuch: ej a nie lepiej taki paszport dla niezaszczepionych? Nie masz szczepionki - proste. Musimy wiedzieć dokładnie gdzie i kiedy przebywasz bo stanowisz zagrozenie epidemiologiczne.
Kolesi bez paszportu by sprawdzali w bazie danych po wylegitymowaniu się, czy są zobowiązani nosic paszport czy są wolni.
  • Odpowiedz
W tym wypadku jeśli nie przechorowałem wgl to jestem poszkodowany bo nie mam przeciwciał i se mogę co najwyżej do granicy i z powrotem zajechać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antol: Opisz konkretnie co masz przeciwko temu, że zostaną wprowadzone specjalne paszporty, bo póki co wygląda to tak jak jedna wielka nieznajomość tematu, a komentujący przyklaskują, bo nie potrafią zmierzyć się z nową lepszą rzeczywistością. Gdybyście trochę mieli więcej oleju w głowach, to byście rozkminili, że to jest przełom, który poprowadzi świat ku lepszemu.

@muchmuchmuch: to może opisz co niby są za zalety. Dotychczas nie było takich paszportów,
  • Odpowiedz
Bo są osoby, które na przykład nie mogą przyjąć szczepionki i co wtedy? Mają być gorzej traktowane na tle osób zaszczepionych?


@DoloremIpsum: Też sobie wydumałeś problem. Stworzy się dla nich oddzielną kategorię. Poza tym nie chodzi o szczepionkę a o system kontroli który później zostanie wykorzystany inaczej. Przecież ta pandemia sama się skończy tak jak hiszpanka i to nie dalej jak za 1-1,5 roku.
  • Odpowiedz
Nie musisz mieć paszportu aby podróżować, po prostu będzie to dłużej trwało.


@technojezus: Bo tobie się wydaje że skoro coś się nazywa "paszport" to będzie służyć tylko do ograniczenia podróży samolotem? Naiwny jesteś
  • Odpowiedz
@Antol
@muchmuchmuch
@Gon70

Chce tylko wam uświadomić ze takie paszporty juz działają od dawna. Pracuje w branzy morskiej i musialem się zaszczepić na żółtą febre. Dostałem ten "paszporcik" i tylko dzięki tej żółtej książeczki mogłem wyjechać na statek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie mam czasu się teraz rozpisywać, ale z pewnością paszporty rozdzielą ludzi zaszczepionych, którzy kierują się nauką, od szurów, którzy uważają szczepienia za zło i są w jednej linii z płaskoziemcami.

@muchmuchmuch:

Oczywiście, tu chodzi o nasze zdrowie. Dlatego przecież już teraz takie paszporty istnieją i nie wyjedziesz w świat i nie pójdziesz na koncert bez szczepionki na odrę, ospę czy inne g---o.

Och wait...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Antol

@muchmuchmuch

@Gon70


Chce tylko wam uświadomić ze takie paszporty juz działają od dawna. Pracuje w branzy morskiej i musialem się zaszczepić na żółtą febre. Dostałem ten "paszporcik" i tylko dzięki tej żółtej książeczki mogłem wyjechać
  • Odpowiedz