Wpis z mikrobloga

Kraków zasponsorował uczennicom podpaski i tampony, w radzie gdyby miały problem z dostępem z różnych powodów.
Część polskich mężczyzn potężnie się zesrała.
Zatem ogłaszam najnowszy pomysł który wyrówna tę dyskryminację - darmowe pieluchy dla dorosłych i dojrzewających mężczyzn. Żeby się nie obsrać.
Nie ma za co ʕʔ
https://aszdziennik.pl/132611,krakow-zapewni-dziewczynkom-darmowe-podpaski-a-oto-7-meskich-reakcji?fbclid=IwAR0UNRvHzoe2n63egQ1oMRMgw_JoJ8Cox4FdRnGBl1DEma3PWztUyc5y0X0
#neuropa #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #rozowepaski #krakow
  • 232
@dioxyna: ale serio, czy w 2021 roku w Europie Środkowej podpaski i tampony to jakiś niecodzienny artefakt, że mieszkając w drugim co do wielkości mieście w kraju można mieć problem z jego dostępnością?

Wydawało mi się, że takie rzeczy są do kupienia w każdym praktycznie sklepie, tym bardziej w prawie milionowym mieście.


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Myślę że w tej akcji bardziej chodzi o to aby dziewczyny miały awaryjny dostęp do takich środków.
Myślę że w tej akcji bardziej chodzi o to aby dziewczyny miały awaryjny dostęp do takich środków

@amam: no bo to takie trudne, żeby kupić sobie w Rossmannie dodatkową awaryjną paczkę podpasek.

Szczególnie w młodym wieku zdarza się nieregularny cykl, można nie mieć akurat podpaski, nie jest łatwo wyrwać się ze szkoły do sklepu i trzeba jeszcze mieć kasę przy sobie.


E D U K A C J A
Może w
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: A kto powiedział że te rzeczy są dawane uczennicom do ręki? Nie wiem jak dokładnie jest to realizowane, rzucając okiem na newsy, jest to w postaci ogólnodostępnej szafeczki w toalecie co ma dużo sensu, biorąc pod uwagę naturę krwawienia ;) Każda dziewczyna marzy o bieganiu po szkole z wodospadem między nogami,

@amam: nie rozumiem idei rozdawania za darmo czegoś, co można kupić na każdym rogu.


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Zakazać srajtaśmy
średnio zarabiając mniej niż mężczyźni (i na to już są konkretne dowody z badań rynkowych)?


@dobrzecisiewydaje: Mniejsze zarobki nie są kwestią dyskryminacji tylko wyborów. Kobiety też mogą pracować w IT, jako kurierzy, w kopalniach, itd. Zatrudnianie dwóch osób na identycznym stanowisku i identycznymi obowiązkami z różną pensją jest nielegalne i jeżeli coś takiego Cię dotyka to należy to zgłosić do PIP. I znowu - jeżeli mężczyźni zarabiają więcej to dlaczego z
Przecież jakiekolwiek pierwszeństwo tutaj dla którejkolwiek płci byłoby dyskryminowaniem tej drugiej.


@dobrzecisiewydaje: Ale gdy dyskryminuje się mężczyzn, bo z podatków wszystkich idzie coś co pomaga tylko kobietom to jest spoko. Dla mnie analogicznie taka sama kwota powinna być wydana na polepszenie komfortu życia mężczyzn. Skoro kobiety już dostały podpaski to mężczyźni powinni dostać - powiedzmy - dostęp do psychologa. I nie jest to dyskryminacja jeżeli jedna grupa korzysta z funduszu np.