Wpis z mikrobloga

Kraków zasponsorował uczennicom podpaski i tampony, w radzie gdyby miały problem z dostępem z różnych powodów.
Część polskich mężczyzn potężnie się zesrała.
Zatem ogłaszam najnowszy pomysł który wyrówna tę dyskryminację - darmowe pieluchy dla dorosłych i dojrzewających mężczyzn. Żeby się nie obsrać.
Nie ma za co ʕʔ
https://aszdziennik.pl/132611,krakow-zapewni-dziewczynkom-darmowe-podpaski-a-oto-7-meskich-reakcji?fbclid=IwAR0UNRvHzoe2n63egQ1oMRMgw_JoJ8Cox4FdRnGBl1DEma3PWztUyc5y0X0
#neuropa #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #rozowepaski #krakow
  • 232
  • Odpowiedz
@Replica: https://phavi.umcs.pl/at/attachments/2017/0726/130810-informacje-na-strone-www-umcs.pdf

ale już pomoc psychiczna jest ważna dla obu płci.


@dioxyna: Dlatego miasto Poznań postanowiło w tej sprawie dyskryminować mężczyzn: https://www.poznan.pl/mim/info/news/poznan-z-pomoca-dla-kobiet,160996.html

Przy czym zobacz jakie było twoje oburzenie gdy proponowałem podobne rozwiązanie dla mężczyzn i to w miejscu gdzie kobiety już coś dostały za darmo z podatków mężczyzn.
  • Odpowiedz
@Cyprok: miała być uczelnia wyższa (akademia kariery nią nie jest). W Białymstoku ten zapis dający punkty za płeć przy rekrutacji bardzo szybko upadł (nie przetrwał nawet całej jednej rekrutacji), jako niezgodny z prawem, więc ciekawi gdzie niby nadal się utrzymują?
  • Odpowiedz
W interesie biznesu jest posiadanie najlepszych fachowców, a nie najbardziej zróżnicowanego zespołu.


@CyfrowyD: W interesie biznesu jest posiadanie dobrych zespołów, które dobrze współpracują i skutecznie rozwiązują problemy. To nie jest powiązane tylko z technicznymi zdolnościami jednostek, ale de facto ze strukturą zespołu. Już dawno udowodniono, że im bardziej zróżnicowany zespół - tym lepiej.

Jest zdominowane przez mężczyzn ze względu na życiowe wybory


@CyfrowyD: To tak nie działa - gdy jakaś
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: a przyczyny są w tekście, kobiety bardziej odczuwają lockdown, przemoc domowa wobec nich nasiliła się w każdym kraju, obowiązki domowe dalej w większości wykonują kobiety, mimo, że mężczyźni też byli w domu, jedynie wskaźniki opieki nad dzieckiem trochę się wyrównały przy pierwszym lockdownie, ale przy drugim nierówności powróciły
  • Odpowiedz
@Replica: link

Tam kolega wyżej wrzucił już linka: link

Cytat:

W przypadku takiej samej liczby pkt. pierwszeństwo będą miały kobiety (z uwagi na

fakt, iż grupa studentów informatyki jest mocno zmaskulinizowana)
  • Odpowiedz
@Cyprok: ale ta uczelnia się idiotycznie tlumaczy. Jakoś nie oni jedni realizują wytyczne unijne, a gdzie indziej takich zapisów nie ma. Nie mówiąc już o tym że to marne kryterium, bo nie zawsze będzie rozstrzygające.
  • Odpowiedz
@Replica: Nie wiem czy idiotycznie, tego typu dodatkowe punkty za płeć często mają powiązanie z funduszami unijnymi. Tu 5 pkt za bycie kobietą na kieleckim kursie programowania, który urząd tłumaczy wymogami unijnymi: link
  • Odpowiedz
Już dawno udowodniono, że im bardziej zróżnicowany zespół - tym lepiej.


@johny-kalesonny: Dlatego firma z najbardziej zróżnicowanym zespołem najbardziej dyskryminuje mężczyzn https://www.nytimes.com/2019/03/04/technology/google-gender-pay-gap.html
https://www.bbc.com/news/business-42614795

By ich było więcej. By społeczność na polibudzie była zróżnicowana, przez to otwarta na wiele typów ludzi. I w konsekwencji by biznes był zróżnicowany. To akurat bardzo ważne.


@johny-kalesonny: Brzmi jak bzdury z gender studies. Są jakieś statystyki do tego?

Jeśli chodzi o politechniki i inne szkoły,
  • Odpowiedz
@Cyprok: akurat urzędy często kierują kursy do różnych grup, ich zdaniem potrzebujących. Nie łapiesz się do programu? To nic nie wskórasz choćbyś był najbardziej potrzebujący. W drugą stronę też się zdarza dyskryminacja - znam historię dziewczyny, co to nie dostała się kurs na prawko C, bo jest kobietą, a to dla facetów (zrobiła potem we własnym zakresie).

Natomiast przy rekrutacji na studia to jest ewenement (bo Białystok to też rekru na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dobrzecisiewydaje: darmowe badania raka szyjki macicy i piersi też są. Ten argument jest kaleka. Co do okresu, to masz w goracych książeczkę, że nie tylko kobiety przechodzą okres, więc nie dyskryminuj. Darmowe prezerwatywy były by korzyścią dla każdego. Niestety trudno znaleźć coś co jest darmowe i dotyczy tylko facetów.
  • Odpowiedz
Dlatego firma z najbardziej zróżnicowanym zespołem najbardziej dyskryminuje mężczyzn


@CyfrowyD: Jak "najbardziej dyskryminuje mężczyzn"?
W tym co wrzuciłeś widzę tylko wewnętrzną wojenkę i problemy zarządu by ją rozwiązać.

Ale poza tymi rejonami od dawna w Polsce nie spotkałem się z czymś takim (a pracuję w IT)


@CyfrowyD: Też pracuję w IT, spotkałem się z czymś takim. W IT zwykle jest brokultura, ale powoli wszystko się zmienia. Pracowałem w Poznaniu i
  • Odpowiedz
większa ilość kobiet na studiach nie jest problemem.


@johny-kalesonny: Jak długo dyskryminacja dotyczy mężczyzn to dla Ciebie nie jest problem. Jakiegokolwiek przykładu bym Ci nie pokazał to idzie zawsze w kierunku: dyskryminacja mężczyzn - i sleep, dyskryminacja kobiet - real shit.

Już pisałem, że kobiety raczej nie tworzą zamkniętych kultur (chociaż może to sią zdarzyć), jak mężczyźni.


@johny-kalesonny: Nie wiem, ale na pewno tworzą toksyczne środowisko do pracy.
Tu masz
  • Odpowiedz