Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi, skąd ten hejt na osoby wykształcone wśród pracowników fizycznych? Jak ktoś #!$%@? jak robol, to przecież nikogo, kto ma dyplom, to nie obchodzi i nie zastanawia się nad tym, ile zarabia, jakie ma wykształcenie, jakie miał oceny itd. Co więcej, ludzie cenią wykwalifikowanych fachowców. A kiedy ktoś po uniwersytecie skończy źle i zarabia mało, to zaraz "klasa pracująca" szydzi z niego ile się da XD

Przykładowo mam takiego ziomka (25lvl), który robi miesięcznie jakieś 200 godzin, mieszka na kawalerce i szczyci się, że zarobi 4500-4700, jak jebnie nocki. Praktycznie ciągle nawija o hajsie i zawsze podkreśla, że on to się nie uczył, a zarabia TAKI HAJS i że jak był za granicą, to robił nawet i ponad 200 godzin. Czy wśród wszystkich was musi być taki kult niewolnictwa i robactwa, żeby #!$%@?ć niezliczoną ilość godzin, a potem szczycić się, że zarabia się niewiele ponad średnią krajową? XD 1 akapit nie jest o mnie, bo jeszcze ciągle studiuje i w sumie zdobywam doświadczenie w branży, ale jak tak dłużej pogada się z kimś, kto robi jako pracownik fizyczny, to idzie odczuć tę pogardę dla "wykształciuchów". Szczerze, to tylko wśród osób po zawodówce albo technikum pojawiają się pytania, co będę robił i ile można tam zarabiać, żeby mogli zaraz porównać się do siebie XD

#pracbaza #studbaza #korposwiat #takaprawda #gownowpis #praca
  • 82
@Sok_Mandarynkowy: o boże... kolejny idiota który wykształcił się za pieniądze rodziców, skończył zdalnie socjologię i uważa się za kogoś innego, lepszego. Już sam ton "osoby wykształcone" (#!$%@? wykształcone, po prostu miały 5 lat na balowanie za hajs rodziców) i "pracownicy fizyczni" brzmi jakiś wprowadzał jakiś podział społeczny i walkę klas, co ty jesteś komunistą? Ktoś z papierkiem nie oznacza nagle wyższej klasy społecznej bo wszyscy jesteśmy robakami w tym ustroju. Nie
@Sok_Mandarynkowy: Xd no niby tak ale u mnie w pracy inżynierowie mają też #!$%@?. Góra im każe wprowadzić coś na siłe czego się nie da i już jest konflikt operator inżynier. Później taki inżynier mówi że w sumie to się go nie słuchają i mają go w dupie i nie będzie tak biegać wprowadzać rozwiązań, które są niemożliwe i się zwalnia. Za miesiąc przychodzi ktos nowy na jego miejsce i tal
@Boczka: ale bez sensu są Twoje z dupy wzięte założenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w którym momencie moich wypowiedzi doszłaś do wniosków, że nie mam takiej świadomości, pracuje w HR lub skończyłam psychologię? XD
@Sok_Mandarynkowy: Stąd, skąd wszystkie uprzedzenia do osób innych od naszej "grupy". To są zupełnie naturalne mechanizmy, które ewolucyjnie zwiększały nasze bezpieczeństwo, a dzisiaj są jedynie ciężarem, którego niektórzy nie zdecydowali się pozbyć. No ale żeby to zrobić, to trzeba się trochę wysilić umysłowo, a nie każdy chce/potrafi to zrobić.
@Jebecca Stąd, że pracujesz w korpo i do ciebie spływają CV, bo piszesz o tym, że 5k jest niemożliwe po studiach humanistycznych, bo wspominasz o tym, że studia "nie gwarantują", bo wspominasz o "nawet fizyku na entry level".