Wpis z mikrobloga

przynajmniej wiadomo, że zawsze jak ktoś tłumaczy jakieś działania ruską propagandą to znaczy, że mamy do czynienia z niezbyt bystrą jednostką.


@Krupier: ale po co tak pisać? Przecież otwarcie agenturalne konta jak Panasiuk cisnęły od początku narrację że zgwałcił Ukrainiec. Ja rozumiem że większość to po prostu ludzie powtarzający plotki, ale Rosjanie przy każdej okazji starają się taką plotkę rozsiewać i to jest fakt któremu nie zaprzeczysz. Po co obrażać, nazywać
@ViFio: ale ja nie przeczę, że takie narracje ktoś tam gdzieś sobie tworzy, wrzuca i rozpowszechnia. Ja tylko neguję twierdzenia, że za większością z nich stoją jakieś tajne ruskie trolle.

Przecież na tym portalu wystarczy lekko skrytykować działania proukraińskie i stajesz się onucą. A co się działo w pierwszych miesiącach wojny to chyba nawet nie muszę przypominać.
nie wpadłeś na to, że ludzie po prostu są głupi, powtarzają plotki


@Krupier: na pierwszej stronie dzisiaj masz komentarz z kilkudziesięcioma plusami w którym gość pisze: "masakra, pewnie ukrainiec". To jest powtarzanie plotki? Nie, to jest aktywne kreowanie rzeczywistości wzorem populistów najgorszej maści. Czy spowodowane szowinizmem, uprzedzeniami czy kopiejkami to już się nie dowiemy nigdy. Może się okazać że to rzeczywiście był Ukrainiec, jest ich u nas sporo. Ale zacznijcie żesz
Ja tylko neguję twierdzenia, że za większością z nich stoją jakieś tajne ruskie trolle


@Krupier: no i z tym się zgodzę, więc nie ma co pisać że "zawsze"
@Krupier:

A nie wpadłeś na to, że ludzie po prostu są głupi, powtarzają plotki i rzucają słowa na wiatr?


Dokładnie dlatego osoby bezrefleksyjnie powtarzające propagandę rosyjską lub rzeczy jej sprzyjające nazywamy pożytecznymi idiotami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyteczny_idiota

Ciekaw jestem jak duży odsetek zwolenników konfederacji jest pożytecznymi idiotami a jaki to zadeklarowani fani wielkiej rasyji.
nie ma tego złego, przynajmniej wiadomo, że zawsze jak ktoś tłumaczy jakieś działania ruską propagandą to znaczy, że mamy do czynienia z niezbyt bystrą jednostką.


@Krupier: Tylko, że to jest ruska propaganda. Problem polega na tym, że jak sam ich nazwałeś głupi ludzie przekazują ją dalej za darmo.
Propagandystom przynajmniej płacą
ale ja nie przeczę, że takie narracje ktoś tam gdzieś sobie tworzy, wrzuca i rozpowszechnia. Ja tylko neguję twierdzenia, że za większością z nich stoją jakieś tajne ruskie trolle.


@Krupier: Ludzie mało inteligentni podatni są na plotki, niepotwierdzone informacje i manipulacje i powtarzają dalej bez weryfikacji.
Teraz zastanówmy się dlaczego tak duża część z nich to korwinowcy?
Czy to sami debile są zwolennikami tej partii? Skoro twierdzisz że tam nie ma
na pierwszej stronie dzisiaj masz komentarz z kilkudziesięcioma plusami w którym gość pisze: "masakra, pewnie ukrainiec". To jest powtarzanie plotki? Nie, to jest aktywne kreowanie rzeczywistości wzorem populistów najgorszej maści. Czy spowodowane szowinizmem, uprzedzeniami czy kopiejkami to już się nie dowiemy nigdy. Może się okazać że to rzeczywiście był Ukrainiec, jest ich u nas sporo. Ale zacznijcie żesz myśleć samodzielnie!


@ViFio: tak, to jest powtarzanie plotek i gadanie zwykłych głupot.