Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 541
Zwiedzanie Plazy wieczorem już lekko zahacza o urbex. Pierwsze piętro zamknięte, na parterze działa tylko Kerfur, kiosk, jakaś galanteria skórzana i crossfit. Reszta zamknięta na głucho.

Agonia tego miejsca trwa już około 10 lat. I pomyśleć, że na samym początku istnienia jako tako to wyglądało; ludzi znacznie mniej niż w M1, ale kino oraz kręgle dostarczały odwiedzających.

Pamiętam jak w podstawówce autokar dowoził nas co miesiąc na filmy, wtedy wrażenie nowoczesności i luksusu było piorunujące (stały bywalec bazarów wówczas here).

Miejsce wygląda jak jakaś plansza w Tonym Hawku 3 #krakow #plaza
źródło: comment_1616824473pkZq1tctCR4GNL8X8K8SZl.jpg
  • 69
Pamiętam jak w podstawówce autokar dowoził nas co miesiąc na filmy


@DerMirker: Akademia filmowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

niby jakiś outlet ma być, ale czy to wypali?


@allesisthelal: Ja na ich miejscu zamieniłbym to centrum rozrywki i rekreacji. Na wuj kolejny ciucholand? Jest kino, kręgle, siłowania, sztuki walki. Był niedawno jeszcze Empik, ale oni, jak i większość firm się wyprowadzili przed planowanym remontem, do którego nie
Wyciekło zdjecie z monitoringu uzytkownika @DerMirker buszujacego po Plazie.

A tak powaznie, to rzeczywiscie kiedys to bylo premium centrum z kolejkami do wjazdu na parking. Niestety, mam nadzieje, ze ludzie sie opamietaja w tym kapitalizmie i jeszcze pare galerii padnie. Po co np buduja wielki outlet obok Bonarki? Po co kolejne centrum typu „atut” z gówno sklepami pepco itp :/ krajobraz smietnikowy
źródło: comment_16168342673fz2jRcPQKsnH8K6jVoTJd.jpg
@DerMirker: ze dwa lata temu odwiedził mnie na kilka dni kuzyn, urodzony w Hameryce, obecnie naturalizowany Kanadyjczyk.
Podjechalismy do Plazowego Kerfurka, jako że najbliżej w sumie mam, cenie sobie brak tłumów również. Po zakupach do Maca, jedziemy schodkami a on że świetna galeria, super standard i mega to wygląda. Ja wielkie oczy, no i że to chyba najgorsza i jedna z najstarszych galerii handlowych w Krk. Przy wieśmakach doszliśmy do wniosku
@Negard: no lepsze niż faktory, ale też zależy co za jakość tego outletu. Musieliby mieć jakis dobry towar niedostępny gdzie indziej. Myślę, że bardziej to centrum rozrywkowe by miało sens wypalić -kregle, billard, planszówki, bary w każdym sklepie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to mogłoby byc całkiem ciekawe + muzyka - bo w sumie spoko miejsce na puszczanie muzyki...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chyba Edyta Górniak miała kiedyś koncert z jakiejś tam okazji (albo inna przygasła gwiazda?)

@DerMirker: Edyta Bartosiewicz na pewno, bo pamiętam jak przyjechałem tylko na chwilę coś załatwić w Plazie i #!$%@? się w taki korek, że godzinę wyjeżdżałem z parkingu podziemnego - akurat wszyscy z koncertu wyjeżdżali (°°

To miejsce już dawno powinno być przerobione na usługi albo mieszkania.

Właściciele
@negroni: nope, pozwolenie wydano już ok. 2011 roku, jeśli nie wcześniej, potem się wstrzymano.
Ostatnio to już obiło mi się o uszy, że może jednak hotel tam zrobią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DerMirker: ja myślę, że to miejsce dobija głównie lokalizacja - żeby tam pojechać to musisz akurat tam chcieć się wybrać - w przeciwieństwie do wszystkich innych galerii, które możesz odwiedzić no. W drodze do domu. W zasadzie ciekawe co z tym zrobić - niby jakiś outlet ma być, ale czy to wypali? Moim zdaniem będzie dalej ten sam problem - Daleko żeby dojechać.

@allesisthelal: panie widziałeś ile tam jest nowych
@allesisthelal: nie, normalnie ludzie tu mieszkają. Dużo rodzin z dziećmi i młodych ludzi. Ja chodzę do tego Carrefoura w Plazie właśnie dlatego, że mam blisko. Moim zdaniem brakuje tam jakichś sklepów z ubraniami w normalnych cenach, w tym dla dzieci. Do tego fajnych restauracji i ogródków na zewnątrz.
@Zuler: O hotelu słyszałem w tym samym czasie, co i o outlecie. Nie wiem, może jestem w błędzie, ale wedlug mnie przerobienie tego na centrum sportowo rozrywkowe, to mogłoby to być naprawdę strzał w dziesiątkę. Dołożyć bary z planszówkami, z konsolami. Sklepy z komiksami. Może część parkingu dać food truckom. Najgorsze co może się stać, to przerobić, to na kolejny ciucholand, albo właśnie hotel. Szkoda by bylo stracić kino na ich