Wpis z mikrobloga

@JohnFairPlay: @egonszef: @HelterSkelter88: @KisielBB: @Niebadzlosiem: @endipek: @Reevhar:

Białe psie kupy powstają w wyniku odparowania kału w którym znajdowało się wcześniej dużo wapnia - kupa wysycha i zostaje wapń.

A wapń w kupie bierze się przede wszystkim z kości, które psy zjadają - im więcej tym większe stężenie wapnia.

Odchody z wapniem szybciej schną, nie maja nieprzyjemnego zapachu i po kilku dniach rozpadają się nawożąc przy
@SannTi_25: mój kolega kiedyś w gimnazjum doszedł do wniosku, że białe suche gówna wyglądają jak kreda, więc ich nazbiera i w szkole podmieni, żeby nauczycielce zrobić pranka. chodził wtedy po parku i szukał białego suchego w torebkę. wtedy po mojej okolicy chodziło sporo prewencji. dwóch policjantów zobaczyło jak gnuj zbiera coś do torebki, więc podeszli do niego i zapytali co tam ma. na co on, że białe suche, -co białe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YEPs: Płock ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale typ szedłem zaparte że to nie jest kupa i kruszył w palcach taki kawałek xD a to było z 19 lat temu xDD
@lukaszkk: To może jeszcze dostatecznie nie wysechł. Swego czasu moja babcia na wsi miała piec psów. Dawała im kości właśnie dlatego żeby nie capiło. I było to skuteczne.