Wpis z mikrobloga

@GoplanaLodz: a z takich aktualniejszych pozycji polecam

A jeśli chodzi o psie sporty to jeśli coś Ci się podoba to od początku warto iść do fajnego trenera z tej dyscypliny. Bo podstawy są super ważne i ze szczeniaczkami jak najbardziej się je ćwiczy. Oczywiście dostosowując poziom do wieku i zaawansowania psa i przewodnika. Dużo lepiej zainwestować na początek, niż później bawić się w naprawiania błędów. O które bardzo łatwo gdy
@mikaliq na wsi której aktualnie mieszkam nie mam sprawdzonego trenera i dopiero za rok będę przeprowadzała się do miasta, gdzie spróbuję kogoś znaleźć. Dlatego chcę skądkolwiek dorwałć trochę wiedzy ()

@r__k dziękuję ʕʔ
@GoplanaLodz: to ja serio bym się za żadne sporty nie brała dopóki nie masz trenera. Jest teraz dużo kursów online z fajnym ludźmi, i np takie podstawy motywacji, czy czekania na swoją kolej od Pauli Gumińskiej mogę w ciemno polecić dla psów w każdym wieku.
@GoplanaLodz: a jaki sport chcesz robić?
W pierwszym roku popracuj przede wszystkim nad relacją z psem, popracować nad ogólnymi zasadami uczenia się i treningu. Zrób sobie bazę teoretyczną kursami z neta - tromplo ma ekstra kursy, np kurs "attention please" ogólnie o tym, jak skupić psa na sobie.
@mikaliq
@r__k będę chciała zobaczyć co najbardziej nam będzie pasować. Na pewno będziemy jeździć na rowerze i trekkingować za jakiś czas.
Bardzo chciałabym spróbować sił w agility i w posluszenstwie, bo będę miała dużo wolnego czasu teraz i mogę dużo go wspólnie spędzić. Wiem, że szczeniaki nie powinny skakać, więc na razie do treningów zwinności i wspólnej więzi będziemy się ograniczać. Może uda się z frisbee... na razie rozgrzewkowo, budując więź. Od