Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
Może gdyby więcej osób myślało tak jak op, to ludzie wywalczyliby lepsze traktowanie ze strony polityków


@Czimchik: Idzie to w inna stronę niestety - coraz większy udział państwa w utrzymywaniu roszczeniowych pasożytów
  • Odpowiedz
@Lesrley: Trzy lata temu pracowałem za 1600zł i to cały miesiąc, na szczęście tata ściągnął mnie do DE i to jest całkiem inne życie, nie dość ze sam sobie mieszkanie opłacam, auto tankuje, jedzenie kupuje, ubrania czy inne gadżety to zawsze zostaje to 700-900eu żeby sobie odłożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także jak nie masz perspektyw to ucz się niemieckiego i uciekaj z tego kartonowego kraju
  • Odpowiedz
@Lesrley: 2.5k
850zł pokój. Da się za tyle wynająć pokój w mieszkaniu 2 pokojowym. Albo z kimś się zgadać i wziąć małe mieszkanie na dwóch.
200zł/tydzień jedzenie
200zł/miesiąc karta MPK, komórka, jakieś inne pierdoły typu netflix/spotify i co tam masz abonamen.
150zł/miesiąc jakieś kosmetyki, chemia, inne pierdoły które się
  • Odpowiedz
nie stac cie na auto typie - zamiast 400zl na paliwo wystarczy 100zl na bilet miesieczny


@bumbp: W moim wypadku auto jest koniecznością i stać mnie na nie, bo nie zarabiam 2,5 tysiąca, tylko tyle odkładam co miesiąc żyjąc samemu
  • Odpowiedz
@Lesrley: Kilka miesięcy pożałuj sobie na życiu, odłóż trochę kasy i uciekaj z tego kraju. Udzielam tej rady każdej młodej osobie, która ma jeszcze przed sobą życie :/
  • Odpowiedz
  • 2
@Cyslav ciężko mi uwierzyć w te 1,5k za wszystko. Możesz bardziej to rozbić? Jeśli oczywiście to nie problemem i nie odbieraj tego za jakiś atak w Twoją stronę
  • Odpowiedz
@Lesrley: To gdzie tu pracujesz xD? Chłopie sam mieszkam z rodzicami,mam 20 lat i jestem bez matury w dodatku pracuję na produkcji jako operaror pół automatycznej maszyny i mam zarobki mniej więcej 3.4k-3.8k i nie narzekam jak ty a na moim dziale ludzie koło 30tki i po 30tce zarabiają 3.2k zł a to jest produkcja przypominam xD Płacę rodzicom ustalone wcześniej moje zobowiązanie i jeszcze od uja kasy zostaje dla
  • Odpowiedz
@PancakeV: Na młodego tak, ale na trochę starszego już nie. Jak sie nie rozwijasz i nie robisz nic żeby mieć lepiej to prędzej czy później cię dogoni, podatki mogą być i 0%.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Lesrley: XD serio?
(pomijając aspekt, że państwo nas okrada)
Jak mieszkałem z rodzicami i dostawałem na rękę bodajże 2400-2600 w wieku 21 lat to byłem bogiem, kupowałem na każdym kroku jakieś bzdury: lustrzanke, smartfona, felgi, telewizor czy PS4 na premierę xD Fakt, to było 7 lat temu, ale za to płaciłem 400 kredytu i 300 oddawałem ojcu, więc miałem dla siebie powiedzmy 1900zł.
1900zł.
do #!$%@?.
na co mi
  • Odpowiedz
@Lesrley współczuję ci bo wiem jak to jest mało zarabiać i to w zwykłym januszexie. Ale po tym jak napisałeś że "państwo OKRADA mnie z 50 procent pensji" i w dodatku nie chce Ci się nic więcej robić by to zmienić no to wybacz ale skazany jesteś na taką pensje i pracę.
Miną naprawdę lata zanim będziemy krajem gdzie praca na minimalnym będzie wystarczająca do przeżycia. Jeżeli chcesz poprawić swój stan
  • Odpowiedz