Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Nie, nie są. Ja pracuję w każdy weekend i to nie w swoim zawodzie i znam wiele osób, które właśnie w weekend się dokształcają mając już dzieci. Tak więc oprócz tego, że państwo z Ciebie zdziera, to największym winnym obecnego stanu rzeczy jesteś Ty.

@kuroszczur: No i czym ty się tu chwalisz współczesny niewolniku?
  • Odpowiedz
@Lesrley: #!$%@? 2.k miesięcznie, będąc na utrzymaniu rodziców i płaczesz, że to wina podatków xDDDD
Nawet dokładając rodziców do utrzymania, spokojnie można odłożyć pieniądze nie odmawiając sobie
  • Odpowiedz
@Jestembogaty: Op wgl pierdzieli kocopoły. Już mu wyżej powiedziałem, że ja mam 20 lat w dodatku jestem niestety bez matury którą mam zamiar poprawić(oblana tylko matma) ale obecnie od 7 miesięcy pracuję jako operator pół automatycznej maszyny na produkcji i zarabiam od 3.5-3.8k zł razem z nadgodzinami(czasem nadgodziny to tylko 1 albo 2 soboty w miesiącu albo 1 niedziela + 1 sobota w miesiącu) a też mieszkam z rodzicami i
  • Odpowiedz
ieszkanie czynsz 250zl, prąd średnio 70, gaz 65 (w zimie więcej za ogrzewanie + 100zl około bo nie grzeje jakoś ostro), internet 46 to możemy bezpiecznie liczyć 500zl poza sezonem grzewczym.

Jedzenie 300-400zl - akurat nie jem dużo, taki mam metabolizm.

Samochód paliwo ok 150 miesięcznie - do pracy chodzę na piechotę bo mam blisko, do tego oc przegląd amortyzacja niech by było srednio 100 miesięcznie (choć jest mniej bo auto nowe i tylko paliwo leje).

No to wychodzi 1150, zostaje jeszcze 350 zapasu na jakieś weekendowe imprezy czy inne drobiazgi. Fakt że jestem oszczędny i może nie każdy lubi tak żyć, ale da się i to jest fakt. Mam znajomych co mieszkają z rodzicami, zarabiają 2.5k +, pieniędzy zawsze im brakuje a nie wydaje mi się żeby żyli na jakimś wyższym poziomie ode mnie.


@Cyslav: No czyli masz na własność od starych wiec co to za porównanie, na ciuchy nie wydajesz nic jak rozumiem, chemia też nie XD, zaraz się okaże że mieszkasz ze starymi
  • Odpowiedz