Wpis z mikrobloga

@Saprofit:

na masę pleców nie ma nic lepszego, jak ciężkie wiosłowania


Tu sie nie zgodze, robilem ciezkie wiosla przez dlugi okres, a potem zaczlem podciaganie na powaznie i przy podciaganiu mi mega #!$%@? najszersze ;)

N oale to pewnie zalezy od jednostji, techniki itp ;) fakt ze podciaganie robilem 2 razy w tyogdniu a wiosla zazwyczaj raz ;)
@Saprofit: Dużo też zależy od tego jak się robi wiosła. Bo nie sztuka szarpać 50 kg hantel i go podrzucać kilkanaście cm. Sztuką jest wiosłować takim hantelkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@In_thrust_we_trust: 3 serie po 5 repow dobrze wykonanych technicznie, jak siądą wszystkie serie to na następnym treningu zwiększyć ciężar o jakieś 2,5kg. Eksplozywnie w górę, wolno negatywnie. Przy 20kg na pasie po 3 repy na serię żeby lecieć progres z ciężarem szybszy. Ze 2x w tygodniu taki trening, jeden bardziej pod wytrzymałość (jak chcesz muscle upa ogarnąć to tu polecam bar dipy robić). Siła rośnie zajebiście, plecy gitówa, ilość repów bez
Ja miałem stagnację przy 4-5 powtórzeń w serii i nie mogłem z tym pójść do przodu, robiłem dalej 4-5, ale z doczepionymi kilogramami i progres poszedł


@CinuLNS: nie wiem czemu się dziwisz stagnacji. Skoro dawałeś radę 5 serii z obciążeniem, to te 5 bez obciążenia, to jakieś kardio było :)
@Mastah1: w martwym plecy pracują izometrycznie, a wiosłując powinieneś robić ruchy w pełnym zakresie, więc opłaca się jak najbardziej. Do tego wariantów wiosłowania jest mnóstwo i w różny sposób atakujesz mięśnie. Oczywiście lepiej nie robić tych ćwiczeń na jednej sesji, bo osłabisz ich efektywność.
Ja od ponad roku w każdym treningu góry podciągam się z ciężarem ale w piramidzie. Tzn 1 seria zawsze bez obciążania a kolejne już z doczepianym. W ostatniej serii co trening staram się zwiększać ciężar i co 3-4 tygodnie zmiana chwytu/zakresu powt./liczby serii. Moim zdaniem świetnie to wpływa na siłę bicepsów oraz góry pleców co za tym idzie chociażby poprawa stabilizacji w wyciskaniu. Nie zdażyło mi się wyjść poza 4/5 powt w