Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
#pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo
Mam pewien problem z szefem,
Gdyż pracuje 2 lata w małym sklepie z grami, jako sprzedawca, ostatnio nabiłem zła datę na kasę i wydrukowałem raport dobowy który się zapisał w pamięci fiskalnej kasy.
Najniższa krajowa here
Janusz chce 1500 zł za nową kasę
Styczniu lockdown i nic nie zarobiłem
W luty zarobilem 2000 zł ( nie będzie mnie stać nawet na opłacenie studiów)
Umowa zlecenie i co miesiąc odnawiana
Co mogę w tym wypadku zrobić ?
woodka - #pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo 
Mam pewien problem z szefem,
Gdy...

źródło: comment_1615462170yoAacu4Eo4ZNvyRhclNGix.jpg

Pobierz
  • 148
@woodka: dodatkowe info. Wymiana takiego modułu kosztuje najprawdopodobniej mniej niż 1500zł, ale chłop mówi, że "się nie opłaca" bo lepiej trochę dopłacić i kupić nową kasę. Jeżeli w umowie nie masz nic o tym, że odpowiadasz finansowo za straty to szukaj nowej pracy, jeżeli uważasz, że nie zostałeś odpowiednio przeszkolony to też szukaj nowej pracy. Jeżeli zostałeś przeszkolony i na umowie masz napisane, że odpowiadasz finansowo za straty i nie boisz
takie błędy odrazu powodują konieczność kupna nowej kasy,


@Kondziu5: nie robię w tej działce już jakiś czas
ale ponieważ Janusze biznesu robiły sobie sztuczki typu dwa raporty dobowe jeden naprawdę a drugi do kosza to kilka lat temu weszła zmiana i jeśli OP oprócz zamknięcia dnia, grzebał jeszcze ze zmianą godziny (a tak wynika z SMS) to moduł fiskalny może być już do wywalenia
@woodka: Jedynie ugoda, ale on na to nie musi się zgodzić. W przypadku zlecenia nie ma ograniczeń w twoje odpowiedzialności. Co prawda możesz dochodzić istnienia stosunku pracy, jeśli robisz jak na etacie, ale w twoim przypadku nic to nie zmieni, bo nawet wtedy ograniczenie jest na poziomie trzykrotności wynagrodzenia.
A wykopkom wyzywającym od Januszy i krzyczącym, że op nic nie musi polecam trochę się zapoznać z tematem. Wprowadzacie tylko OPa w
@woodka: Jeśli nie masz wpisane w umowie odpowiedzialności, a masz odwagę i rigcz to powiedz mu że: ¯\_(ツ)_/¯ przepraszasz za pomyłkę, każdemu się zdarza no i w najlepszym przypadku szukaj nowej pracy. No i z tym zleceniem przez 2 lata to też może być argument, który jest za Tobą w PiPie. W tym przypadku nie tylko Ty masz za uszami.
raport drukował zawsze pracownik który kończył zmianę, nie trzeba było specjalnych uprawnień czy kluczyków.


@toodrunktofuck: no to cóż... Ogólnie kasjer nie powinien mieć prawa cofania operacji, robienia raportów itp. Potem są takie fryty albo oszustwa.