Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
#pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo
Mam pewien problem z szefem,
Gdyż pracuje 2 lata w małym sklepie z grami, jako sprzedawca, ostatnio nabiłem zła datę na kasę i wydrukowałem raport dobowy który się zapisał w pamięci fiskalnej kasy.
Najniższa krajowa here
Janusz chce 1500 zł za nową kasę
Styczniu lockdown i nic nie zarobiłem
W luty zarobilem 2000 zł ( nie będzie mnie stać nawet na opłacenie studiów)
Umowa zlecenie i co miesiąc odnawiana
Co mogę w tym wypadku zrobić ?
woodka - #pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo 
Mam pewien problem z szefem,
Gdy...

źródło: comment_1615462170yoAacu4Eo4ZNvyRhclNGix.jpg

Pobierz
  • 148
pracuje 2 lata w małym sklepie z grami, jako sprzedawca

Umowa zlecenie i co miesiąc odnawiana


@woodka:
Art. 22. KP

§ 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.

§ 1^1. Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku
@woodka: Ziomuś masz umowe zlecenie, ale jak tam pracujesz przez 2 lata po 8h dziennie i to w sklepie to możesz mieć nawet na umowie napisane "umowa #!$%@?", a i tak bedzie ona podlegała pod kodeks pracy. Więc za błędy nieświadome, a pewnie tak było odpowiadasz do 3x swojej miesięcznej pensji.

Ale to jest Twój najmniejszy problem jak pójdziesz z tym do sądu to nie tylko Twój pracodawca będzie płacił zaległe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@woodka: jak niby tą datę zmieniłeś? Przecież podczas drukowania raportu pojawia się info z datą bieżącą, żeby zmienić datę na kasie trzeba mieć uprawnienia serwisanta, można godzinę max do przodu albo do tyłu
Co dokładnie zrobiłeś?

@defoxe: co do uprawnień to kwestia jak są operatorzy na kasie skonfigurowani, tutaj pewnie jeden użytkownik do wszystkiego