Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
#pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo
Mam pewien problem z szefem,
Gdyż pracuje 2 lata w małym sklepie z grami, jako sprzedawca, ostatnio nabiłem zła datę na kasę i wydrukowałem raport dobowy który się zapisał w pamięci fiskalnej kasy.
Najniższa krajowa here
Janusz chce 1500 zł za nową kasę
Styczniu lockdown i nic nie zarobiłem
W luty zarobilem 2000 zł ( nie będzie mnie stać nawet na opłacenie studiów)
Umowa zlecenie i co miesiąc odnawiana
Co mogę w tym wypadku zrobić ?
woodka - #pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo 
Mam pewien problem z szefem,
Gdy...

źródło: comment_1615462170yoAacu4Eo4ZNvyRhclNGix.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
@woodka: Janusz #!$%@? poskąpił konfigurację kasy fiskalnej u sprzedawcy? A przeszkolił cię z konfiguracji kasy? To pracodawca powinien ci zapewnić sprawna kasę a nie ty jemu.

powiedz mu żeby #!$%@?ł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Janusze biznesu robiły sobie sztuczki typu dwa raporty dobowe jeden naprawdę a drugi do kosza


@Fearaneruial: co ty ćpiesz człowieniu? Każdy raport dobowy ma swój kolejny numer porządkowy a nie tylko datę :)
Miałeś kiedyś kasę w rękach?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
U mnie w pracy żeby zrobić raport dobowy to wystarczy nacisnąć 4x OK i tyle.


@Nera7: kasy Elzab raport dobowy robią przez jednoczesne wciśnięcie 2 przycisków
  • Odpowiedz
Jezu, czytam te komentarze i nie wierzę. Połowa z Was to chyba nigdy nie pracowała? Gadacie takie głupoty, że to się w pale nie mieści. Na szczęście jest kilka normalnych komentarzy.

Od siebie dodam, że w firmach często zdarza się, że sprzęty są nieubezpieczone od wypadków (tylko np. od kradzieży), więc zalanie służbowego laptopa za 5 tys. albo rozwalenie kast za 1500 zł po prostu kończy się koniecznością zapłaty za uszkodzony sprzęt.
  • Odpowiedz
co ty ćpiesz człowieniu? Każdy raport dobowy ma swój kolejny numer porządkowy a nie tylko datę :)

Miałeś kiedyś kasę w rękach?


@kopszmercen: zajmowałem się systemami POS w takiej mało znanej firmie jak MacDonnalds i o ile tam przekrętów tego typu nikt nie robił (za mały zysk vs potencjalna wtopa) ale przeżyłem zmiany w systemach fiskalnych i problemy z które z nich wynikały szczególnie przy zmianie czasu.
I serwisanci z Posnetu
  • Odpowiedz
@woodka: wez to #!$%@?, zabierz rzeczy, rzuć wypowiedzenie od dziś i siema, i tak do sądu musi cie podać za ta kasę a w sądzie wygrasz, serio nie marnuj energii
  • Odpowiedz
@stormkiss: hmm... Idź @woodka do Skarbówki (najlepiej z kawą), ładnie się uśmiechnij i poproś o rozmowę z jakimś urzędnikiem. Opowiedz co się #!$%@?ło, powiedz że szef każe ci płacić i poproś o pomoc.


@defoxe: Za przeproszeniem, ale z dupą a nie z kawą. Urzędnicy mają obsłużyć klienta, a przynoszenie czegokolwiek w podarunku to przestępstwo i naleciałości poprzedników, którzy zniszczyli całkowicie relacje obywatel-urzędnik
  • Odpowiedz
Ech, w korpo można naklikać coś źle w kąkuter, wygenerować straty i się po prostu dostanie ochrzan, kasjer źle kliknął datę i musi płacić pieniążki z marnej pensji xD
  • Odpowiedz
@woodka: jezeli pracujesz w regularnych godzinach to powiedz mu, ze umowa zlecenie odnawiana przez 2 lata ma znamiona pracy stalej i chetnie dasz mu mozliwosc wyjasnienia tej sytuacji PIPowi. Tyle, ze wtedy mosty spalone.
  • Odpowiedz